CC OPEN DAYS 2024

PDF dla CAD

14.11.2008 Skomentuj pierwszy


Tworzenie i edytowanie PDF-ów dzięki swoistym funkcjom CAD programu Bluebeam PDF Revu 6.5, stało się teraz niezwykle łatwe.
 
We wrześniu Bluebeam wydał najnowszą wersję swojego narzędzia do tworzenia i edycji plików PDF -PDF Revu v6.5., wśród nowych, szczególnie przydatnych dla użytkowników systemów CAD funkcji, znajdziemy: wypełnianie formularzy PDF, stemplowanie tekstu wsadowego i wyrównywanie strony. Firma twierdzi, że połączenie takich funkcji PDF Revu 6.5, jak: tworzenie plików PDF, dodawanie komentarzy i edycja, umożliwią użytkownikom CAD i członkom zespołu projektowego szybszą i bardziej efektywną współpracę i komunikację, poprzez dzielenie się danymi i ich przeglądanie drogą elektroniczną.
 
PDF Revu dostępny jest w wersji standardowej i w wersji CAD, która poprzez wtyczki, umożliwia jednym kliknięciem myszki tworzenie plików PDF, z poziomu programów AutoCAD i SolidWorks. Wersja CAD została zaprojektowana do pracy z rysunkami wielkoformatowymi, ułatwia przetwarzanie rysunków dowolnej wielkości, zachowując przy tym dużą dokładność i oszczędzając czas.
 

 
Bluebeam PDF Revu CAD Edition integruje się z AutoCAD i SolidWorks, instalując pasek narzędzi umożliwiający błyskawiczne tworzenie PDF-ów oraz własne ustawienia konwersji.

Wtyczki do AutoCAD i SolidWorks zawierają poręczne narzędzia takie, jak opcje dostosowania ustawień kreacji PDF-ów, pozwalające na wybranie niestandardowego rozmiaru papieru, różnych skale i różne możliwości przypisania pióra. Haynes zaznaczył, że najpopularniejszą funkcją wersji 6.5 jest możliwość przetwarzania wsadowego, umożliwiająca użytkownikom CAD na przetwarzanie do PDF-ów dużej ilości rysunków, w pojedynczym wsadzie. Do innych korzyści możemy zaliczyć niestandardowe stemple PDF, automatyczny bookmarking, ulepszone funkcje klienta FPT i funkcje email, możliwość przeszukiwania tekstu i zabezpieczanie plików PDF. Zarówno wersja standardowa, jak i wersja CAD wyposażone zostały w sterownik drukarki skonfigurowany pod inne aplikacje CAD-owskie, jak Revit, Microstation, i Pro/Engineer, dzięki czemu program rozpoznaje pliki CAD i używa najlepszych ustawień podczas przetwarzania pliku do PDF. PDF Revu v6.5 w pełni zaspokaja dzisiejsze wymagania co do interoperacyjności, oferując 11 formatów plików.
 
Haynes uważa, że PDF Revu lepiej sprawdza się w tworzeniu i edytowaniu plików PDF dla branży AEC niż Adobe Aprobat – bardziej przejrzysty interfejs, a narzędzia do komentowania i edycji są umieszczone w postaci przycisków na pasku narzędzi, Dzięki za wszystko czemu w łatwy i szybki sposób, możemy znaleźć to czego nam w danej chwili potrzeba. „Nie tracisz czasu na szukanie potrzebnych Ci funkcji i narzędzi” powiedział. Inną sprawą jest to, że Revu został zaprojektowany z myślą o nawigowaniu po PDF-ach wielkoformatowych  – nie tylko dokumentów o wielkości 8,5”x11”- dlatego mamy sterowane muszką zoom-owanie i panoramowanie, co pod tym względem naśladuje aplikacje CAD, więc użytkownik nie musi specjalnie uczyć się obsługi programu. Wszystko jest bardzo intuicyjne.”
 
Kolejnym bonusem dla użytkowników CAD-a jest otwieranie plików w zakładkach, tak że klikając na zakładkę można przechodzić z jednego otwartego pliku na drugi. Bluebeam PDF Revu v6.5 wykorzystuje opatentowaną technologię nazywaną Multi-View, która pozwala na jednoczesne przeglądanie do 16 różnych plików. PDF Revu's Multi-View umożliwia także jednoczesne oglądanie 16 obszarów tego samego rysunku, co może być szczególnie pomocne przy sprawdzaniu projektów. Znajdziemy tu także specyficzne dla programów CAD symbole, jak elewacja, przekroje budowlane, delty, itd.., żeby je wstawić do projektu wystarczy nacisnąć przycisk.
 
Wśród innych użytecznych funkcji znajdziemy możliwość wymiarowania; wyeksponowanie zmian wprowadzonych w kolejnych wersjach projektu i osobisty przybornik, pozwalający tworzyć dowolne zestawienia symboli, obrazów, itp.. Takie przyborniki narzędziowe mogą być zapisane w Revu i użyte w kolejnych sesjach, mogą być również zapisane na dysku sieciowym w celu współdzielenia wśród członków zespołu projektanckiego
 
 
Bluebeam-owska funkcja “Compare Documents” (porównywanie dokumentów) analizuje dwie wersje rysunku w PDF i automatycznie wyróżnia różnice.

 
Przybornik pozwala użytkownikom zapisywać i współdzielić się własnymi komentarzami, dodawanymi do plików PDF. Bluebeam PDF Revu jest pełen narzedzi dobrze znanych użytkownikom CAD.
 
Oszczędność papieru- Ekologia
Jedna z największych zalet PDF Revu to przede wszystkim redukcja wydatków związanych z drukowaniem, przesyłaniem papierowych dokumentów, faksowaniem i skanowaniem. Witryna Bluebeam zawiera poświadczenia , które zapewniają o wielkich oszczędnościach kosztów, kiedy zamiast tradycyjnego papieru, do przeglądania i edytowania używany jest PDF Revu. Na przykład Grupa KTGY po przejściu na Bluebeam, w przeciągu około ośmiu miesięcy zaoszczędziła 400 tys. dolarów przeznaczanych wcześniej na wydruki, kurierów oraz opłaty i obsługę specjalistycznych programów. Drugi przykład pochodzi od firmy William A. Berry & Son, która prześledziła swoje oszczędności używając w jednym projekcie Bluebeam i standardowej, ‘papierowej’ formy w przypadku drugiego projektu. Zgodnie z podanymi wynikami, pierwszy z projektów, który korzystał z możliwości, jakie daje produkt Bluebeam, okazał się o 25tys. Dolarów tańszy – zostały zmniejszone o 83% nadkłady przeznaczone na drukowanie.
 
Duga duża zaleta to oszczędność czasu. Za pomocą PDF Revu możesz konwertować CAD do PDF-ów, przesyłać je do współpracowników, komentować elektronicznie i odsyłać z powrotem. Użytkownicy CAD mogą oszczędzić wielu kroków w procesie i znaczącą część czasu pracy. W dodatku przez zachowywanie wszystkiego w formie elektronicznej, mogą uniknąć nieporozumień i opóźnień spowodowanych niewyraźnym pismem odręcznym, czy też słabej jakości faksami i skanami.
 
Mobilne miejsce pracy
Wreszcie Bluebeam PDF Revu jest kompatybilny z tabletami PC, dzięki czemu profesjonaliści z branży AEC mogą pracować także z dala od firmy. Bluebeam opracował specyficzną funkcjonalność dla użytkowników tabletów, obejmującą czułość na nacisk pisaka (efekt podobny do zmiany nacisku podczas pisania prawdziwym piórem) i rozpoznawanie pisma, dzięki czemu możemy na tablecie pisać bezpośrednio w otworzonym PDF-ie, a program przekształci nasze pismo na tekst cyfrowy. Dzięki specjalnym kontrolkom powiększania i panoramowania, nie potrzebujemy myszki, by w łatwy sposób korzystać z tych funkcji - tak samo proste jest to przy użyciu pisaka.

 „Bluebeam może być używamy przez wszystkich członków zespołu projektanckiego, od architekta, który konwertuje CAD-owskie rysunki do PDF-ów, przez inżynierów, konsultantów, sprzedawców, po kontrahentów i klientów” mówi Haynes. „Każdy z nich użyje go w inny sposób, czy to do konwertowania w celu współdzielenia dokument, czy do przeglądania, nanoszenia komentarzy i edytowania, czy też do usprawnienia wymiany danych i komunikacji pomiędzy członkami zespołu projektanckiego, każdy kto ma styczność z PDF-ami będzie sobie chwalił zalety tego programu."

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024