Dassault Wydaje Abaqus 6.8-EF Program do Analizy MES

24.11.2008 Skomentuj pierwszy

Dassault Systems ogłosił dostępność Abaqus 6.8 Extended Functionality (6.8-EF), jest to najbardziej zawansowany na rynku pakiet programowy do analiz metodą elementów skończonych (FEA), stworzony przez SIMULIA.


Udoskonalony Interfejs Asocjacyjny SolidWorks-a w Abaqus/CAE 6.8-EF, umożliwia transfer geometrii i utrzymuje stałe powiązanie modeli SolidWorks i Abakus. Aktualizację obejmują poprawioną efektywność i pewność pracy z dużymi konstrukcjami oraz wsparcie dla SolidWorks 2009
 
Inżynierowie, projektanci, wynalazcy i naukowcy wykorzystują Abakus-a, by obniżyć koszty i zredukować czas poświęcony danym projektom, poprzez realistyczną symulację wszystkich produktów, materiałów i reakcji, włączając w to reakcje na nacisk, uderzenie, zgniecenie, interakcje płyn-ciało stałe i dynamikę termiczną.
 
Abaqus 6.8-EF oferuje nowe, a także udoskonala stare funkcje związane z wzajemnym oddziaływaniem dwóch stycznych powierzchni, modelowaniem zgrzein punktowych, łączników i pianek elastomerowych i z przeprowadzaniem obliczeń. Celem programu jest dostarczenie technologii, która mogłaby mierzyć się ze specyficznymi zadaniami pracy inżynierskiej, napotykanymi w każdej z branż, czy to motoryzacyjnej, lotniczej, elektronicznej, energetycznej, opakowań, czy wreszcie medycznej.
 


Rozwiązania związane z oddziaływaniem na siebie dwóch stycznych powierzchni w Abaqus/Standard 6.8-EF (zdefiniowane pojęciem ‘General contact’), znacznie upraszają definicję styku dla skomplikowanych modeli z dużą liczbą oddziałujących na siebie elementów. Dla przykładu, mogą wykorzystać te funkcje, by zrozumieć interakcje, jakie zachodzą w rzeczywistych zespołach sprzęgieł hydraulicznych samochodów.
 
„Najnowsze wydanie Abaqus-a, to realizacja zobowiązań SIMULIA do dostarczania technik realistycznych symulacji klientom z różnych branż i gałęzi przemysłu”, oznajmia Steve Crowley, dyrektor działu zarządzania produktem w SIMULIA. „Nowe i udoskonalone funkcje Abakus-a 6.8-EF, pozwolą naszym klientom lepiej zrozumieć zachowanie swoich produktów w określonych warunkach i przyspieszą ich opracowywanie.”
 


Nowe funkcje modelowania łączników w Abaqus/CAE 6.8-EF, umożliwiają modelowanie połączeń typu punkt-punkt (dwupunktowych), takich jak zgrzeiny punktowe i nity.Dla przykładu, inżynierowie mogą definiować połączenia tej podłużnicy kadłuba samolotowego w zaledwie kilka minut.
 
Najważniejsze ulepszenia tej wersji obejmują:
  • Nowe rozwiązania związane ze stycznością powierzchni (general contact) w Abaqus/Standard, oferują uproszczoną i wysocezautomatyzowaną metodę definiowania oddziaływań pomiędzy powierzchniami stycznymi. Jest to cecha niezwykle przydatna w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych – od układów napędowych i hamulcowych w samochodach, przez urządzenia medyczne i narzędzia chirurgiczne, po produkty pakowane.
  • Nowe techniki modelowania zgrzein punktowych i łączników w Abaqus/CAE, pozwalają użytkownikom tworzenie węzłów mocowania, które wyznaczą krawędzie modelu lub uformują regularny wzór - szczególnie przydatne w symulacji spawanych części samochodowych i lotniczych.
  • Modele piankowe małej gęstości dostępne w Abaqus/Explicit , umożliwiają inżynierom z branży motoryzacyjnej symulację materiałów absorbujących energię podczas wypadków/zderzeń.    Dzięki tym możliwościom, inżynierowie mogą także projektować elementy piankowe wykorzystywane głównie w pakowaniu urządzeń elektroniki użytkowej.
  • Funkcja selektywnego subcycling-u w Abaqus/Explicit pomaga inżynierom przemysłu zbrojeniowego i okrętowego przewidywać rzeczywiste zachowanie bardzo dużych struktur, które są powszechnie stosowane w tym przemyśle. Funkcja ta udoskonala cechy modelu zagęszczając siatkę w obszarach, które poddawane są oddziaływaniu dużych nacisków. Jest to przydatne szczególnie w analizie konstrukcji statków lub pojazdów lądowych narażonych na zderzenia.
  • Udoskonalony Interfejs Asocjacyjny SolidWorks-a, umożliwia transfer geometrii i utrzymuje stałe powiązanie modeli SolidWorks i Abakus. Aktualizację obejmują poprawioną efektywność i pewność pracy z dużymi konstrukcjami i wsparcie dla SolidWorks 2009
     
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: