SketchXpert - diagnozowanie przedefioniowanych szkiców

26.10.2022 Skomentuj pierwszy

Każdy z nas w swojej karierze zawodowej spotkał się z przedefiniowanym szkicem. Oznacza to nadanie relacji/wymiarów, które są w sprzeczności lub są niepotrzebne. Czyli występuje tak zwany konflikt elementu.

Przeanalizujmy co oznaczają kolory poszczególnych linii.

    • Niebieski – oznacza linię o nieustalonym położeniu
    • Czarny – oznacza linię o ustalonym położeniu
    • Żółty – oznacza przedefiniowanie szkicu
    • Czerwony – oznacza element niemożliwy do rozwiązania

 

W takim przypadku przychodzi nam z pomocą narzędzie SketchXpert. Narzędzie SketchXpert szkiców służy do rozwiązywania przedefiniowanych szkiców. Narzędzie diagnozuje a następnie przechodzi przez i wyświetla potencjalne rozwiązania, a także wyświetla konflikty i pozwalana na wybranie dogodnego dla nas rozwiązania.

W celu włączenia narzędzie musimy znajdować się w otwarym szkicu w którym występują konflikty, a następnie przejść do zakładki:

Narzędzia > Narzędzia szkicu > SketchXpert Szkiców

Program przeanalizował nasz obecny szkic i w wyniku przeprowadzonych analiz zaproponował rozwiązania. W przedstawionym przypadku zaproponował aż 23 warianty rozwiązania konfliktów. W celu przeglądnięcia zaproponowanych rozwiązań klikamy strzałki zaznaczone na poniższym rysunku.

Gdy wybraliśmy odpowiednie rozwiązanie w zakładce „Więcej informacji/opcji” – przedstawiono, które relacje/wymiary program usunie. A na szkicu zostały przekreślone kolorem czerwonym.

W celu dokonania zmian klikamy opcję „Akceptuję”.

Autor: Dawid Wleklik

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: