XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL
Forum SolidCAM Tutoriale do SolidCAMa
Tutoriale do SolidCAMa
Postów: 78
Data dodania: 01-05-2008 15:31
Czy ktoś ma może tutoriale do SolidCAMa? albo jest wstanie podpowiedzieć czy warto się uczyć tego programu?
Postów: 8
Data dodania: 28-08-2009 21:06
witam mam straszny problem... zaistalowałem SolidCama ii.... nic znaczy włacza sie okienko po boku ale nic nie ma w solidworksie. jak te programy połączyć? wie ktos?
Postów: 1
Data dodania: 31-08-2009 12:32
Rozumiem, że masz problem z wersją SolidCAM demo 2009, bo w wersji komercyjnej ten problem nie występuje. Jest to kłopot z samą instalką nie rejestrują się biblioteki podłączające SolidCAMa do SolidWorks, wkrótce ten błąd zostanie naprawiony.

Opis jak poprawnie zarejestrować brakujące biblioteki znajduje się na stronie:

http://support.premiumtechnology.pl:88/supportsuite/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=7


Mam nadzieję że to pomoże.

Powodzenia
Postów: 1
Data dodania: 31-08-2009 13:47
Turtotiale do SolidCAM-a są do ściągnięcia ze strony producenta:

http://solidcam.com/downloads_files_en,2712,1686,liste.html

Przykłady dostępne są również z poziomu komputera, gdzie został zainstalowany SolidCAM:

C:Program FilesSolidCAM2009 DemoUserGetting_Started_ExamplesSW

Odnośnie pytania czy warto się uczyć tego systemu to powiem, że TAK. Wcześniej pracowałem na NX CAM-ie i porównując go z SolidCAM-em powiem, że są to systemy porównywalne pod względem funkcjonalności i możliwości.
W SolidCAM-ie jesteśmy w stanie wygenerować w szybki i łatwy sposób każdą operację obróbczą, począwszy od toczenia, poprzez wycinanie drutowe, frezowanie 2.5 osiowe kończąc na frezowaniu 5, a nawet 6 osiowym (linki poniżej)!

http://www.solidcam.com/kuka_robot_machining_en%2C54193.html

http://www.solidcam.pl/N_05_09.pdf

To co mnie zaskoczyło to, dobrze zaprogramowana sekwencja operacji. Domyślne ustawienia są na tyle dobre, że już po zdefiniowaniu pewnych wymagań operacji możemy generować kod NC. Dodatkowo, każda opcja którą chcemy ustawić poparta jest schematem wyjaśniającym jej sensowność stosowania - nie każdy CAM to posiada, a jeżeli ma coś takiego to, na pewno nie we wszystkich modułach.
Na korzyść SolidCAM-a przemawia również polski interfejs i dostęp do polskojęzycznych materiałów szkoleniowych. Z tego co się orientuje trwają zaawansowane prace nad tłumaczeniami, również tymi które dotyczą plików pomocy uruchamianych z poziomu systemu. Praca z system naprawdę nie jest trudna, po przerobieniu kilku przykładów można programować zaawansowane obróbki - szeroka baza przykładów, która dostępna jest dla każdego mającego dostęp do Internetu, bądź płytkę instalacyjną (wersję DEMO można ściągnąć ze strony producenta).
No i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, wdrożenie/przystosowanie postprocesora. W tym przypadku jest prosta i oczywista, producent (w tym dystrybutorzy) posiadają szeroką, globalną bazę postprocesorów (Fanuc, Sinumerik, Heidenhain) do każdej kinematyki obrabiarki, co pomniejsza czas i koszty wdrożenia.
Reasumując, SolidCAM jest łatwy w nauce i szybki we wdrożeniu.

Pozdrawiam.
Postów: 0
Data dodania: 04-09-2009 22:27
dziekuje pomogło:)
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: