CC OPEN DAYS 2024
Forum Zarobki, wynagrodzenia, najlepsze firmy wycenia dokumentacji technicznej
wycenia dokumentacji technicznej
Postów: 1
Data dodania: 05-05-2022 10:32
Witam,
Mam pytanko, ile powinno się brać pieniędzy za wykonanie rysunków technicznych + modeli 3D? Dostałem prywatnie zlecenie wykonania dokumentacji technicznej pewnego zespołu, w skład którego wchodzi powiedzmy 20 części, w tym kilka części handlowych, mam wykonać rysunek wykonawczy każdej z części + model 3D, rysunek złożeniowy całego zespołu, ewentualnie proces montażu itp. bez procesu technologicznego wykonania tych poszczególnych części.
Części niektóre są proste a niektóre dosyć dokładne, z tolerancjami itp., format A3, A4. Kilka modeli będzie też powierzchniowych. Program na którym będę rysował i modelował to głównie Autodesk Inventor. Klientem jest mała firma ale bardzo jej zależy na usłudze więc finansowo nie powinni żałować... :)
Mam doświadczenie w modelowaniu itp, ale nigdy sam nie wyceniałem rysunków dla klienta, stąd pytanie ile wycenić pojedynczy rysunek a ile model 3D? Jakie to są koszta w jakich granicach (przy uwzględnieniu dzisiejszych cen)? Ewentualnie ile wynosiłaby roboczogodzina spędzona przy rysowaniu/projektowaniu?
Proszę o odpowiedź!
Pozdrawiam :)
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: