ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu

STEP2CNC

Typ: CAM CNC
Producent: LYNX
Wersja językowa: Polski
Platforma OS:
Program STEP2CNC przeznaczony jest do sterowania dowolną obrabiarką CNC 3-osiową, podłączoną do jednego z wybranych portów LPT. Program jest w stanie sterować dowolną maszyną, której sterownik można obsługiwać bezpośrednio z portu LPT.
 

Przykładowe maszyny:
  • Wszelkiego typu frezarki (np. grawerki) 3-osiowe,
  • Wycinarki styropianowe, nawet gdy w osi Z mamy jedynie sygnał 0/1,
  • Maszyny do cięcia plazmą,
  • Inne urządzenia: spawarki, wykrawarki, nitownice, wiertarki, urządzenia nakładające klej i farbę itp.
Program obsługuje jeden (dowolny) port LPT i interpretuje polecenia dla 3 osi (XYZ). Sterownie odbywa się przez wysyłanie do portu LPT sygnałów - na przemian "wysokich" i "niskich" - o odpowiedniej częstotliwości i synchronizacji. Sygnały te przetwarzane ną następnie na ruch przez sterowniki silników poszczególnych osi.

Obsługiwane pliki

Program pozwala na wczytanie plików:

  • G-kodów (*.nc, *.cnc - 3D) w standardzie ISO oraz z niestandardowym zapisem,
  • Plików HPGL (*.plt - tzw. 2,5D) z interpretacją poniższych poleceń: IN, PU, PD, PA, AA, SP. Argumenty poleceń PU, PD, PA mogą być oddzielone spacją lub przecinkiem. Pliki takie "produkuje" wiele programów graficznych. Polecamy program eduCAD, który robi to najlepiej,
  • Plików ruchów maszyny (*.xyz) - "natywny" (wewnętrzny) format programu STEP2CNC zawierający już zinterpretowany G-kod skompilowany (przełożony) na polecenia ruchów. Plik taki jest znacznie szybciej wczytywany niż G-kod, co nie jest bez znaczenia przy pracy z dużymi plikami wejściowymi.
Automatyczne wczytywanie plików
Program potrafi wczytywać pliki automatycznie, korzystając z pliku "toopen.txt", w którym w pierwszej linii znajduje się ścieżka i nazwa pliku do otwarcia. Można taki plik utworzyć "ręcznie" i umieścić go w katalogu instalacyjnym programu STEP2CNC. Program można także wywołać z parametrem nazwy pliku (np. z linii poleceń Windows Commandera). Można także ikonkę pliku *.nc lub *.plt przeciągnąć na ikonę programu. Można również w Managerze Windows ustawić tak, aby plik o rozszerzeniu PLT i CNC automatycznie były wczytywane programem STEP2CNC.
Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl