HiCAD neXt

Typ: CAD
Producent: ISD Sp. z o.o. Oddział Europa Wschodnia
Wersja językowa: Polski Angielski Inne
Platforma OS:
Program HiCAD neXt jest unikalnym i zintegrowanym oprogramowaniem dedykowanym do tworzenia w pełni profesjonalnych projektów zarówno mechanicznych jak i budowlanych. Program działa w oparciu o własne jądro ESM (European Solid Modeller) umożliwiające pracę w środowisku 2D/3D, łączące wysoką jakość i efektywność pracy z ergonomicznym interfejsem uniwersalnym dla wszystkich aplikacji… HiCAD neXt niezależnie od innowacyjnych funkcjonalności zarówno modułu 2D jak i 3D, oferuje również specyficzne rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, zintegrowane i połączone w standaryzowanym i intuicyjnym interfejsie użytkownika. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz liczne zautomatyzowane funkcje pomagają w wydatnym skróceniu procesu projektowania. Możliwe kolizje projektowanego elementu mogą być wykryte i poprawione podczas tworzenia obiektu za pomocą symulacji i funkcji analizy. Program umożliwia wygodną pracę nawet przy rozbudowanych konstrukcjach złożonych z ponad 10.000 elementów. Dostępne są trzy warianty bazowe programu: HiCAD neXt Classic (2D), HiCAD neXt Creator (3D) oraz HiCAD neXt Solution (2D/3D).
 
Moduł HiCAD neXt Steel Engineering (Konstrukcje Stalowe) jest uniwersalnym i całkowicie zintegrowanym rozwiązaniem dla inżynierii stali dedykowanym dla projektowania konstrukcji stalowych przeznaczonych zarówno dla budownictwa jak i branży mechanicznej. Program oferuje szereg zautomatyzowanych rozwiązań bazujących na elementach standardowych (śruby, nity, spawy i inne), ułatwiających tworzenie np. żebrowań, połączeń narożników (DAST), kotwienie słupów, etc.. Dla gotowej konstrukcji można sprawnie i szybko generować niezbędne przekroje, rzuty i wycinki, a także rysunki warsztatowe, detaliczne oraz wykazy części.
 
Moduł HiCAD neXt Sheet Metal (Elementy Cienkościenne) został stworzony w celu umożliwienia rozwoju złożonych projektów wykonywanych w oparciu o arkusze cienkich blach. Udostępnia on szeroką paletę funkcji i operacji przeznaczonych do tworzenia produktów z cienkich blach np. profilowanie i tłoczenie. Takie operacje jak rozwinięcia elementów blaszanych są generowane automatycznie i w efekcie dają rysunki wykonawcze wraz wymiarowaniem i zaznaczonymi strefami zagięć.

Ponadto dostępne są również zaawansowane moduły dedykowane dla inżynierii mechanicznej (np. projektowanie maszyn i urządzeń mechanicznych). Dzięki pracy w oparciu o odpowiednie biblioteki części znormalizowanych i udostępniając stosowne narzędzia i akcesoria do tworzenia m.in. wałów, modelowania powierzchniowego, symulowania złożeń i rozłożeń modelu, generowania wykazów części, rysunków warsztatowych etc.
 
Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl