GStarCAD

Typ: CAD
Producent: GreatStar Technology Development
Wersja językowa: Polski Angielski
Platforma OS:
GStarCAD® to najnowsza wersja oprogramowania CAD 2D/3D firmy GStarSoft, znanego na naszym rynku miedzy innymi z programu StarICAD. Producent, wraz z premierą nowej wersji 2009, postanowił zmienić nazwę produktu ze StarICAD na GStarCAD®.
 
GStarCAD® 2009, analogicznie do StarICADa, występuje w 2 wersjach: Standard, do projektowania 2D i Professional do projektowania 3D. Na pierwszy rzut oka, po instalacji, zwraca uwagę interface programu, który jest najbliższy, spośród wszystkich dostępnych na rynku systemów CAD, do standardu ustanowionego przez firmę AutoDesk i znanego z systemu AutoCAD®.

GStarCAD® dzięki swojemu podobieństwu - tak wizualnemu, jak i funkcjonalnemu - do rodziny oprogramowania spod znaku AutoCAD, pozwala na zmianę platformy niemal niedostrzegalnie dla użytkownika. Możemy bez ryzyka kontynuować pracę z plikami utworzonymi w AutoCAD®, dokonując w nich dalszych modyfikacji czy zmian, bez niebezpieczeństwa utraty danych lub niezgodności formatu. Bazowym formatem dla systemu jest plik DWG, kompatybilny ze wszystkimi wersjami AutoCAD®, począwszy od 2.5 a na 2009 skończywszy.
 
W testach porównawczych oraz w opinii klientów, GStarCAD® jest najstabilniejszym i jednocześnie najszybciej działającym systemem CAD, opartym o jądro IntelliCAD. Jego niezawodność i szybkość jest w szczególności widoczna przy pracy z bardzo dużymi plikami i złożeniami.

Program GStarCAD® oferuje możliwość współpracy z polskimi nakładkami branżowymi w zakresie architektury, mechaniki, instalacji elektrycznych, instalacji rurowych i wentylacyjnych oraz geodezyjnymi.
 
GStarCAD® pozwala na korzystanie z narzędzi programowych LISP i - w wersji Professional - zawiera edytor Visual Basic, i obsługę brył ACIS. Jest kompatybilny z VBA, SDS i ARX. Umożliwia eksport projektów do plików BMP, WMF, EMF, SVG, DWF, EPS oraz PDF.

GStarCAD® posiada również możliwość pracy w sieci, tzw. licencję pływającą, dostępną w obu wersjach systemu, już od liczby 3 zakupionych licencji. Opcja ta dostępna jest bez dodatkowych opłat. System, w zależności od potrzeb użytkownika, może być dostarczony z licencją elektroniczną (kodem aktywacyjnym) lub kluczem sprzętowym. Licencjonowanie, w tym drugim przypadku, umożliwia instalację oprogramowania na dowolnej ilości komputerów, a pracę na komputerze do którego podpięty jest, w danej chwili klucz sprzętowy.

Kolejnym, pozytywnym zaskoczeniem może być atrakcyjna cena systemu GStarCAD®, która w okresie spowolnienia gospodarczego w kraju i w gospodarkach ościennych ma dla wielu firm kluczowe znaczenie. Wraz z ww. cechami, GStarCAD® tworzy realną i najlepszą obecnie alternatywę dla dotychczas wykorzystywanych systemów CAD.


  GStarCAD Professional (wersja DEMO PL)

  GStarCAD Standard (wersja DEMO PL)

 
Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl