Radan

Typ: CAD CAM Producent: Planit
Oprogramowanie RADAN jest pakietem w pełni zintegrowanych ze sobą modułów użytkowych, ukierunkowanym na zagadnienia związane z produkcją elementów blaszanych. Dostarcza on narzędzi kompleksowo wspomagających proces wykonania części od fazy projektowania, poprzez opracowanie procesu technologicznego, do wygenerowania programu sterującego obrabiarką CNC

Rama 3D - R3D3

Typ: CAD CAE Producent: INTERsoft Sp. z o.o.
Program Rama3D wykonuje obliczenia statyczne przestrzennych układów prętowych o stałym przekroju pręta na długości. Obliczenia i prezentacja wyników odbywają się w czasie rzeczywistym.

RCAD Rysunki Szalunkowe

Typ: CAD Producent: Firma Informatyczna Robobat joint venture Sp. z o.o.
Program RCAD Rysunki Szalunkowe służy do przestrzennego modelowania budynku żelbetowego i generowania rysunków szalunkowych. Rysunki Szalunkowe mogą obejmować wybrane elementy, ich grupy, rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe budynku. Rysunki wygenerowane przez program, mogą zostać automatycznie wyeksportowane do programu RCAD Żelbet, stanowiąc podkład do wykonania rysunków zbrojenia konstrukcji.

RCAD Stal

Typ: CAD CAM Producent: Firma Informatyczna Robobat joint venture Sp. z o.o.
RCAD Stal jest programem przeznaczonym do tworzenia kompletnej dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych (rysunki + zestawienia materiałowe).

RCAD Żelbet

Typ: CAD Producent: Firma Informatyczna Robobat joint venture Sp. z o.o.
Program do tworzenia rysunków zbrojenia konstrukcji żelbetowych. Umożliwia definicję prętów o dowolnym kształcie, automatycznie tworzy opisy oraz linie wymiarowe. Generuje aktualizowane tabele zestawcze zbrojenia. Posiada rozbudowany system makr do automatycznego tworzenia typowych rysunków żelbetowych.

Rhinoceros

Typ: CAD Producent: McNeel North America
Rhinoceros, w skrócie nazywany "Rhino", jest w pełni profesjonalnym programem do modelowania 3d, który opiera się na geometrii NURBS.

RM-Win

Typ: CAD CAE Producent: CadSiS Biuro Komputerowego Wspomagania Projektowania
Program przeznaczony jest do analizy statycznej i wytrzymałościowej płaskich konstrukcji prętowych o dowolnym ich schemacie statycznym.

Rx View / RxHighlight

Typ: CAD Dodatki Producent: Rasterex
Profesjonalna przeglądarka projektów 2D i 3D stworzonych w różnych programach CAD a także plików rastrowych oraz typu office. Dedykowanej dla inżynierów, którzy w codziennej pracy korzystają z dokumentów projektów stworzonych w różnego rodzaju programach i formatach. Program jest w stanie obsłużyć takie specjalistyczne program CAD jak: AutoCAD, SolidWorks, SolidEdge, INVENTOR, CATIA, Pro/Engineer.
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl