CC OPEN DAYS 2024

Liderzy na targach ITM Polska

07.03.2011 Skomentuj pierwszy
Oferta wystawców z kilkudziesięciu krajów, premiery rynkowe, pokazy maszyn w ruchu, bogaty program wydarzeń – tak interesująco zapowiada się kolejna edycja targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 14-17 czerwca 2011.



Targi miernikiem nastrojów
ITM Polska to najważniejsze i największe w Europie Środkowej i Wschodniej wydarzenie prezentujące innowacyjne rozwiązania dla przemysłu. Targi te w opinii tak wystawców jak i zwiedzających stanowią swoisty barometr sytuacji gospodarczej w różnych gałęziach przemysłu. Ubiegłoroczna edycja ITM Polska pokazała, że po okresie spowolnienia gospodarczego firmy coraz odważniej decydują o nowych inwestycjach, również tych dotyczących zakupu najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

Udział w tegorocznej edycji targów zapowiadają m.in. tacy liderzy, jak: TRUMPF, YAMAZAKI MAZAK, DMG, ABPLANALP CONSULTING, POL-SVER, AGIE CHARMILES, CARL ZEISS, SANDVIK, GÜRING, SIEMENS, BOSCHERT, APX TECHNOLOGIE, BLM GROUP, BS SYSTEM, ECKERT, FARO TECHNOLOGIES, MITUTOYO oraz KIMLA.

Atutem targów ITM Polska jest przejrzysty podział na salony tematyczne: Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING, Salon TRANSPORTA  oraz Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Swoją ofertę przedstawią także najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Honorowy Patronat nad ITM Polska sprawują Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym roku w programie
Obok ekspozycji wystawców na gości targów ITM Polska 2011 czeka bogaty program wydarzeń. Będą mogli oni sami wypróbować działanie urządzeń, uczestnicząc w dwóch wydarzeniach o charakterze warsztatowym – Akademii Spawania oraz Poligonie Umiejętności.



Tegoroczne prezentacje w ramach siódmej edycji AKADEMII SPAWANIA przybiorą formę warsztatów spawalniczych, podczas których wystawcy na specjalnej przestrzeni prezentacyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania zwiedzającym najnowszych produktów i technologii. Współorganizatorem Akademii jest Instytut Spawalnictwa z Gliwic.
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz MTP zapraszają natomiast do udziału w kolejnej edycji Poligonu Umiejętności – przestrzeni łączącej praktyczne pokazy lakiernicze z cyklem wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży.

Targom towarzyszyć będą również konferencje i seminaria przygotowane wspólnie ze stowarzyszeniami i organizacjami branżowymi. Wydarzeniem prestiżowym będzie z pewnością dziewiąta odsłona Forum Inżynierskiego (14 czerwca), które w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Inżynieria symultaniczna sposobem na transfer innowacyjnych technologii”. Celem Forum będzie pokazanie roli inżynierii równoległej (symultanicznej) w polskiej gospodarce na przykładzie odlewnictwa i mechaniki oraz wskazanie barier w transferze innowacyjnych technologii. Zaprezentowane zostaną także projekty celowe zrealizowane z wykorzystaniem najnowszych technik odlewniczych w budowie maszyn i urządzeń oraz oferta Akceleratora Innowacji NOT dotycząca form pomocy dla innowacyjnych pomysłodawców. Organizatorami Forum jest Naczelna Organizacja Techniczna oraz Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich i MTP.

W ramach Salonu SURFEX odbędzie się natomiast międzynarodowe seminarium: „Właściwości eksploatacyjne części maszyn i narzędzi po obróbce cieplnej i cieplno-chemicznej”, przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Konferencję z udziałem ekspertów zorganizuje również Instytut Obróbki Plastycznej. Przebiegać będzie ona pod hasłem: „Zaawansowane technologie wytwarzania w obróbce plastycznej”.

Kolejną odsłonę mieć będzie także Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje. Ideą organizowanego przez MTP i Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza wydarzenia jest pomoc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów natury technologicznej, związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przedsięwzięcie dofinansowane jest przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do 7 czerwca 2011 przedsiębiorcy oraz instytuty naukowo-badawcze mogą dokonywać rejestracji zgłoszenia potrzeb lub oferty technologicznej na stronie http://cd.ppnt.poznan.pl.  Rejestracja zgłoszeń będzie prowadzona także w czasie targów ITM Polska na stoisku "Centrum Doradztwa - Innowacje dla Biznesu". Obsługa Centrum pomoże klientowi zdefiniować potrzebę i poinformuje o niej potencjalnych partnerów - w tym uczestniczące w targach jednostki nauki. Jeśli znajdzie się partner gotowy podjąć się rozwiązania zgłoszonego problemu - spotkanie stron odbędzie się jeszcze na targach. Spotkania z jednostkami badawczymi będą organizowane drugiego dnia targów - 15 czerwca.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024