ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Atomowe uderzenie Alibre

02.08.2018 Skomentuj pierwszy

Datacomp poinformowała o wprowadzeniu nowej wersji Alibre Design dedykowanej konstruktorom i mechanikom mającym duże wymagania konstrukcyjne, natomiast dysponującym małym budżetem na zakup oprogramowania.

Alibre Atom 3D, bo o nim mowa to parametryczny CAD3D oraz licencja wieczysta!

Alibre Atom 3D posiada uproszczony i dostosowany do potrzeb użytkowników zestaw narzędzi, które umożliwiają szybkie wykonanie dokumentacji 3D, złożenia, a także opracowanie dokumentacji technicznej. Dzięki dostępności wielu wtyczek można za pomocą programu wysłać detal na produkcję m.in. za pomocą dodatku Alibre CAM.

Użytkownik ma do dyspozycji nieograniczoną ilość instalacji Alibre Viewer - czyli darmowej przeglądarki plików Alibre i DWG. Z jej pomocą można przeglądać pliki części 3D, złożeń, elementów blaszanych, dokumentacji, a także pomiaru i wykonywania przekroju.

Główne funkcje Alibre Atom 3D

Projektowanie części w środowisku 3D

Intuicyjny interfejs oparty na pracy na szkicach z możliwością parametryzacji każdej wartości w programie i możliwości powiązania jej z arkuszem kalkulacyjnym, co tworzy z Alibre nie tylko narzędzie do projektowania 3D, ale w prosty sposób umożliwia tworzenie kosztorysów do produkcji części.

Dzięki tym usprawnieniom, nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane projekty można wykonywać samemu i nie jest to proces wymagający od projektanta niestandardowych umiejętności.

Tworzenie zaawansowanych złożeń

Nieograniczona liczba dostępnych komponentów jakich można użyć przy tworzeniu złożenia, daje (konstruktorom) bardzo duże możliwości i elastyczność projektowania.

Bezproblemowa wymiana danych i kompatybilność z innymi systemami CAD3D

To nie tylko import plików STP lub SAT. Alibre Atom 3D wychodzi o krok do przodu i umożliwia bezpośredni import formatów Parasolid oraz SolidWorks.

Profesjonalna dokumentacja techniczna

Dokumentacja 2D, w tym widoki i wymiarowanie są aktualizowane na bieżąco, razem ze zmianami wprowadzanymi na modelu 3D części i złożeń. Można być pewnym, że dokumentacja jest zawsze aktualna.

Kreator dokumentacji prowadzi użytkownika przez wybór szablonu, tworzenie widoku początkowego oraz pozwala na wybór pomiędzy prezentacją widoku rozstrzelonego, całego złożenia, pojedynczej części lub arkusza blachy w postaci rozwinięcia. Do dyspozycji użytkownika jest m.in. widok przekroju, kład, wyrwanie, widok szczegółowy.

PDF 3D

Od dawna dostępna opcja eksportu do formatu PDF 3D sprawia, że prezentacja modelu przechodzi na wyższy poziom i to bez konieczności posiadania dodatkowego oprogramowania CAD 3D.

PDF 3D daje możliwość oglądania detalu w 3D i obracania go, a także umożliwia filtrowanie wyświetlanej treści, wyłączanie poszczególnych komponentów złożenia, tworzenie przekroju oraz posiada rozbudowaną kontrolę nad widokami rozstrzelonymi.

Dodatki

CAM – Alibre CAM
MES – FEMdesigner
Analiza ruchu + MES – SimWise4D
Rendering – KeyShot
Płytki PCB – Desktop EDA
Skrypty – WizoTools
Biblioteka części znormalizowanych PN, DIN, ISO – DataPart

Ceny:

Alibre Atom 3D: 1500zł netto (PROMOCJA 1200zł netto)
Alibre CAM: od 3200zł netto (w pakiecie darmowe postprocesory)

Więcej informacji o Alibre Atom 3D

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD