CC OPEN DAYS 2024

Nowości IRONCAD 2020

15.04.2020 Skomentuj pierwszy

IRONCAD to parametryczne oprogramowanie CAD 3D, stworzone z myślą o konstruktorach i projektantach urządzeń mechanicznych. Jest to narzędzie znane m.in. z innowacyjnej metody modelowania dynamicznego oraz dedykowanego zestawu bibliotek, narzędzi i makr IC-Normalia. Umożliwia także pracę zdalną, co ważne szczególnie teraz, kiedy wiele osób pracuje z domu.

Użytkownicy oprogramowania, posiadający licencję elektroniczną typu: jednostanowiskowa, przenośna, mogą w prosty sposób transferować program na inne urządzenie. IRONCAD można zainstalować na kilku komputerach i przenosić dostęp pomiędzy nimi, za pomocą menadżera licencji. W danej chwili możliwa jest praca tylko na jednym stanowisku, ale w razie potrzeby zmiany urządzenia, proces ten jest szybki i prosty.

IRONCAD jest nieustannie rozwijany, dzięki czemu każdego roku pojawia się jego nowa wersja, zawierająca liczne aktualizacje dostępnych narzędzi oraz zupełnie nowe funkcjonalności. Wersja IRONCAD 2020 nie stanowi wyjątku. Zarówno w programie IRONCAD, jak i najnowszej wersji nakładki IC-Normalia pojawiło się wiele interesujących, nowych i ulepszonych rozwiązań.

Większa wydajność

Najnowsza wersja systemu CAD 3D zapewnia jeszcze efektywniejszą pracę. Jak to możliwe? Poprawiono zapis, import i ogólną wydajność dużych zespołów. Rozbudowane pliki, związane z obszernymi drzewami złożeniowymi, zawierającymi wiele wiązań i operacji często są kluczowe przy tworzeniu zaawansowanych projektów. W celu poprawy funkcjonowania systemu zwiększono także wydajność interakcji z dużymi rysunkami oraz wdrożono funkcję, która pozwala na elastyczne wczytywanie wprowadzanych informacji w czasie rzeczywistym, w trakcie procesu projektowania.

Ulepszona dokumentacja

Lista ulepszeń dotyczących dokumentacji zdaje się nie mieć końca. Możliwość przeglądania właściwości na etapie edycji, nowy typ wymiaru, pozwalający na szybkie utworzenie fazy na krawędzi oraz inteligentny filtr wymiarów to tylko przykłady spośród licznych udoskonaleń. Ciekawym rozwiązaniem jest także automatyczne łamanie linii wymiarów oparte na arkuszach, umożliwiające włączanie i wyłączanie oraz modyfikację umieszczenia grotu strzał, podczas tworzenia kolejności warstw wymiarów.

Nowością jest także wymiar inteligentny, który umożliwia przyciąganie i wyrównywanie do krawędzi w celu utworzenia wymiaru równoległego. Wystarczy wybrać dwa punkty i przesuwając kursor nad krawędź, która ma być równoległa, nacisnąć TAB, wyrównując tym samym do wybranej krawędzi. Kolejne operacje, takie jak wstawianie nowych, będą już przylegać do równoległego wyrównania.

Kolejna opcja IRONCAD 2020 „Nie przenoś” została wdrożona, aby zapobiegać pojawianiu się przenoszonych wymiarów na konkretnym widoku. Jest także przydatna podczas tworzenia rysunków pakietowych do konfigurowania szablonów, aby przeniesione wymiary pojawiały się tylko w określonych widokach.

Uproszczony interfejs użytkownika

IRONCAD 2020 wyróżnia się licznymi zmianami i usprawnieniami w obrębie interfejsu. Ulepszono wsparcie monitorów 4K, dodano nowe kontrole wyszukiwania oraz wprowadzono możliwość zmiany jednostek poprzez kliknięcie ikony na pasku statusu. To wszystko podnosi komfort pracy użytkowników i pozwala na jeszcze szybszą realizację projektów.

Projektanci mogą teraz także oderwać poszczególne katalogi, aby otworzyć je jednocześnie, albo przenieść na inny monitor. Na przykład możliwe jest wyświetlanie katalogów Starter, ArkuszBlachy i IC-Mechanika na drugim monitorze, aby płynnie przeciągać i upuszczać obiekty/polecenia z żądanego katalogu, bez konieczności przełączania się.

Sprawniejsze modelowanie

Użytkownicy IRONCAD 2020 mogą korzystać z ulepszonej funkcji wzoru, która pozwala na wypełnienie wybranym wzorem powierzchni płaskiej i aktualizację, gdy geometria jest modyfikowana. Nowością jest także opcja umożliwiająca zdefiniowanie widoku z przodu dla obiektów, które mogą nie mieć powierzchni płaskiej, czyli np. cylinder. Zaawansowane lokalizacje poziome można ustawiać w oparciu o kotwicę lub współrzędne globalne.

To nie jedyne ulepszenia w obrębie modelowania. Producenci zadbali także o możliwość rozwinięcia i zwinięcia określonych gięć, dodano nowe polecenie przycięcia narożnika konstrukcji blaszanej i zmianę typu zgięcia blachy na poziomie właściwości (nowa opcja IntelliShape). Wersja IRONCAD 2020 zawiera także aktualizację wsparcia dla natywnych formatów plików, dla programów, takich jak Solidworks, czy Inventor.

IC-Normalia 2020

Premiera nakładki IC-Normalia 2020 również przyniosła wiele nowych funkcjonalności i aktualizacji już istniejących rozwiązań. Zmiany dotknęły m.in. narzędzia Zaawansowany Menadżer Projektu, który ma teraz nową, poprawioną wyszukiwarkę, pozwalającą zawęzić wyniki. Rozbudowano także generator automatycznego tworzenia schodów. Wykorzystano metody pozycjonowania oraz sterowania gabarytami, a także umożliwiono dodanie balustrady.

Kolejna nowoś w bibliotece to interfejs generatora profili, który pozwala użytkownikom na sprawniejsze segregowanie dzięki wykorzystaniu podfolderów. Dodatkowo narzędzie umożliwia generowanie obrazów podglądu z pliku .ics.

Dużym ułatwieniem jest Menedżer Przeźroczystości, pozwalający na zapis konfiguracji przeźroczystych części, które można łatwo edytować. Jest to świetna metoda na uzyskanie geometrycznej reprezentacji modelu, ignorująca integracje myszy.

Użytkownicy najnowszej wersji nakładki IC-Normalia doceniają także zmiany w obrębie funkcji Izoluj Elementy (szybsze przełączanie się pomiędzy widokami), poprawki zastosowane w funkcji PRO Drążenie (szybsze tworzenie otworów) oraz nowość, czyli możliwość dodania fazowania do otworu z poziomu okna generatora.

Zarówno w nowej wersji IRONCAD 2020, jak i bibliotece IC-Normalia 2020 znajdziesz znacznie więcej uproszeń, aktualizacji i zupełnie nowych możliwości. Zapoznaj się z wszystkimi i samodzielnie je przetestuj, pobierając bezpłatną wersję demonstracyjną programu.

Pobierz demo >>>

Uwaga - jutro o godz. 11 webinar o nowościach. Więcej TUTAJ >>>

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024