ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Zobacz nowości w Alibre v23

18.06.2021 Skomentuj pierwszy

Zgodnie z przyjętą polityką wydawania nowych wersji Alibre Design, 20 maja 2021 światło dzienne ujrzała wersja v23. Po wcześniejszych konsultacjach z użytkownikami na forum Alibre, zostały ustalone priorytety i określone oczekiwania jakie najczęściej były przedstawiane przez użytkowników. Dlatego w wersji v23 postawiono na usunięcie błędów, z którymi w pewnych sytuacjach mogli się spotkać użytkownicy, a także wprowadzenie usprawnień dotychczasowych narzędzi, które wpłyną na poprawę wydajności pracy w programie. Niemniej jednak w najnowszej wersji Alibre Design pojawiło się także kilka nowości, które opiszemy poniżej.

Podgląd 3D w czasie rzeczywistym

Główną nowością wersji v23 jest aktywny podczas projektowania, podgląd 3D w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że teraz rezultat operacji zobaczysz natychmiast, nawet zanim zostanie ona zatwierdzona. Umożliwia to znacznie sprawniejsze modelowanie 3D.

Nowa wstążka

Wstążka menu została przebudowana, aby zwiększyć ergonomię pracy. Jej układ został ujednolicony w całym programie i lepiej pogrupowany, dzięki temu nowa wstążka jest teraz czytelniejsza, a dzięki zastosowaniu poprawionych ikon jest też bardziej spójna. Do wstążki dodano również możliwość wyszukiwania narzędzi. Wystarczy zacząć wpisywać, a program od razu zaproponuje pasujące wyniki.

Nowa wstążka pozwoli także w przyszłości na jej pełną personalizację.

Ulepszono wiele ikon

W całym produkcie przerobiono kilkaset ikon w celu ujednolicenia ich stylu. Poprawie uległa także ich czytelność w różnych rozdzielczościach, co powinno najbardziej ucieszyć użytkowników monitorów 4K.

Ulepszono narzędzie Umiejscowienia komponentu

Aby praca w złożeniu mogła być wydajniejsza, dokonano zmiany w narzędziu umiejscowienia komponentu. Dzięki temu działa ono teraz znacznie sprawniej i wymaga mniejszej ilości ruchów myszką.

Usprawniono export do KeyShot

Kolejnym usprawnieniem wpływającym na wydajność pracy jest wprowadzenie reguły grupowania powierzchni. Efekt widoczny jest po eksporcie do KeyShot, gdzie powierzchnie są grupowane według ich ustawień kolorów.

Okno Właściwości fizycznych

Poprawiono układ okna dialogowego właściwości fizycznych na bardziej intuicyjny. Dodano również możliwość dostosowania dokładności dla zapewnienia wyboru precyzji obliczeń.

Pomoc online

Aby przyspieszyć proces nauki Alibre Design dla nowych użytkowników oraz dynamicznie wspierać bieżących użytkowników udostępniono rozbudowaną pomoc online. Zmiana na wersję online skutkuje tym, że może być ona na bieżąco rozwijana oraz umożliwia wzbogacenie jej o różnorodne materiały multimedialne.

Pomoc online jest dostępna na stronie: Alibre Help Portal
Dostęp można również uzyskać bezpośrednio z poziomu programu.

Oprócz powyższych nowości, Alibre Design v23 przynosi ze sobą aż 72 usprawnienia i naprawione błędy. Pełną listę nowości i usprawnień znajdziesz tutaj.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD