NX Mold Wizard - Nowe narzędzie do wyceny form

26.01.2023 Skomentuj pierwszy

NX Mold Wizard z wersji na wersję otrzymuje nowe funkcjonalności. W NX 2206, którego premiera odbyła się w czerwcu 2022 roku, pojawiło się kilka nowych poleceń/funkcjonalności. Ciekawą funkcjonalnością jest polecenie do szybkiej wyceny form.

Do tej pory wycenę form można było wykonać w oparciu o program Tool Costing (Teamcenter Product Cost Management) połączony z poleceniem NX Feature2Cost Molding. W tym przypadku przeprowadzana jest bardzo zaawansowana analiza kosztów z rozbiciem na poszczególne składowe. Program Tool Costing posiada bardzo rozbudowaną bazę, w której zawarte są technologie obliczeń, koszty kanałów gorących, materiałów , itd. Więcej na temat tego narzędzia można przeczytać na stronie www.

Poniżej zostało przedstawione polecenie do szybkiej wyceny form. NX korzysta z funkcjonalności Feature2Cost Molding, która jest już dostępna także w licencji Mold Wizard ( od wersji NX 2206). Program na początku rozpoznaje detal pod względem: wielkości, liczby suwaków, liczby żeber, zamknięć, itd.

Następnie w oparciu o dane z excela (stawki, współczynniki, dane materiałowe, itd.) dokonuje obliczeń mnożąc poszczególne współczynniki z wielkościami geometrycznymi wypraski (np. żebrami, wkładkami, itd.) oraz stawkami. Więcej na temat tego rozwiązania dowiesz się z poniższego filmu:

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: