Monitor graficzny EIZO ColorEdge CS2400S

08.02.2023 1

CS2400S jest pierwszym 24-calowym modelem z nowej generacji w linii monitorów graficznych ColorEdge CS. Model ten jest następcą popularnego CS2420, posiada nowoczesne złącze USB-C, ma też nowe ekologiczne opakowanie wykonane zgodnie z ideą odpowiedzialności biznesowej.

ColorEdge CS2400S zaprojektowano z myślą o różnorodnych potrzebach, jakie mają fotografowie, ilustratorzy czy projektanci. Ma 24.1” matrycę o rozdzielczości 1920 x 1200 reprodukującą 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. W zestawie jest autorskie oprogramowanie EIZO do kalibracji – ColorNavigator 7, które ułatwia i przyspiesza proces zarządzania kolorem.

Monitor ma złącze USB-C, które pozwala na podłączenie go do notebooka za pomocą jednego kabla. Ma też hub USB, do którego można podpiąć urządzenia peryferyjne. Wracając do biura, użytkownik musi tylko podłączyć zasilanie i kabel sygnałowy, by rozpocząć kreatywną pracę, bez borykania się z plątaniną kabli czy podpinania urządzeń peryferyjnych USB. Podłączenie poprzez kabel USB-C umożliwia również zasilanie podłączonych urządzeń takich jak tablet czy nawet notebook mocą 70 W. Takie rozwiązanie ułatwia życie, gdy korzystamy z komputera w różnych miejscach, na przykład w studio i w domu.

Monitor ma nowoczesną obudowę z zaokrąglonymi krawędziami i stabilną stopkę z dużym zakresem regulacji, pozwalającą dopasować jego pozycję do różnych warunków i użytkowników. Uchwyt z tyłu obudowy służy do przenoszenia monitora z miejsca na miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Odpowiedzialne podejście do zrównoważonej produkcji leży zarówno w interesie producentów, jak i użytkowników, którzy coraz częściej poszukują produktów z firm podejmujących inicjatywy mające na celu ochronę środowiska. W 2021 roku EIZO, poza innymi działaniami, podjęło kroki, by opakowania monitorów z serii FlexScan i RadiForce stały się bardziej przyjazne dla środowiska. CS2400S jest pierwszym modelem z serii ColorEdge, w którym karton i wytłoczki z papierowej pulpy zajęły miejsce styropianowych i plastikowych wypełniaczy.

Inne cechy:

  • Płynne przejścia kolorów gwarantuje 10-bitowa matryca, wyświetlająca jednocześnie kolory z 16-bitowej tablicy LUT.
  • Jednorodność ekranu uzyskana dzięki opatentowanej technologii digital uniformity equalizer (DUE).
  • Wejścia sygnałowe USB-C, DisplayPort i HDMI
  • Ergonomiczna stopka umożliwiająca regulowanie wysokości ekranu w zakresie 155 mm, odchylenie
    w pionie o 35° w górę, 5° w dół), obrót w poziomie o 344° i pracę w pozycji portretowej
  • Opcjonalnie dostępny jest kaptur umożliwiający montowanie magnetyczne
  • 5-lenia gwarancja

Nowy model powinien pojawić się na polskim rynku w marcu. Szczegółowych informacji udziela dystrybutor, firma Alstor.

KOMENTARZE (1)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Rados Kunte Dodany: 16.03.2023 06:00
raczej do foto niż do cada