Silesia Smart Systems - świat nauki a sektor przemysłowy

01.12.2023 Skomentuj pierwszy

Projekt Silesia Smart Systems, zainicjowany w ramach European Digital Innovation Hub (EDIH), stanowi platformę wspierającą współpracę między światem nauki a sektorem przemysłowym.

Technologie Przyrostowe i Nowe Materiały dla Druku 3D, to jeden z aspektów, który będzie poruszany w ramach projektu a otwiera on nowe możliwości w ramach dynamicznie rozwijającego się Przemysłu 4.0.

Firma Colmex, korzystając z doświadczenia i partnerstwa z  Nikon SLM Solutions, aktywnie angażuje się w popularyzowanie technologii przyrostowych. Uczestnicy projektu będą mieli niepowtarzalną okazję zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, uczestnicząc w całym procesie przygotowania zadania do druku. Od etapu projektowania, poprzez ustawianie parametrów druku, aż po bezpośrednie interakcje z drukarką SLM125 produkcji SLM Solutions, uczestnicy mają okazję zanurzyć się w zaawansowane technologie druku 3D z metalu. Firma Colmex, dzięki swojej wiedzy technicznej i analitycznej, oferuje uczestnikom projektu dodatkowe analizy i kalkulacje, co pozwala na głębsze zrozumienie możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia. To wsparcie może okazać się nieocenione dla organizacji, które pragną eksplorować i wykorzystać pełen potencjał technologii przyrostowych w swoich przedsięwzięciach.

Ponadto, w ramach platformy Silesia Smart Systems, uczestnicy mają możliwość porównania technologii druku 3D z proszków metalowych (SLM) z technologią druku z wykorzystaniem drutów metalowych (WAAM). Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Metali Nieżelaznych dysponuje urządzeniami działającymi w obu technologiach.

Projekt Silesia Smart Systems stanowi nie tylko platformę edukacyjną, ale również otwiera przed uczestnikami możliwości networkingu i nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej Silesia Smart Systems, aby dowiedzieć się więcej o projekcie i odkryć, jak technologie przyrostowe mogą zrewolucjonizować przemysł. Firma Colmex jest gotowa dostarczyć wsparcia technicznego i analitycznego, aby uczestnicy projektu mogli w pełni wykorzystać potencjał druku 3D z metalu w swoich przedsięwzięciach, przyczyniając się tym samym do przyspieszenia procesu transformacji cyfrowej w swoich organizacjach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: