LMS Wprowadza Imagine.Lab - Symulacje Układów Ogniw Paliwowych
03.11.2008
Skomentuj pierwszy

Firma LMS zajmująca się innowacjami w dziedzinie inżynierii, na wystawie i seminariach z cyklu Fuel Cell Seminar & Exposition 2008, które odbyły się w dniach 27-30 października 2008 w Phoenix, Arizona, USA, przedstawiła najnowsze rozwiązanie dla symulacji układów ogniw paliwowych, oparte na LMS Imagine.Lab AMESim.
Podejmujący jeden najgorętszych w tej chwili tematów w przemyśle samochodowym, LMS Imagine.Lab Fuel Cells, pomaga producentom ogniw paliwowych w projektowaniu i optymalizowaniu stosów (baterii) i systemów ogniw paliwowych w bardzo przystępnym, jednowymiarowym środowisku modelowania. Dzięki LMS Imagine.Lab Fuel Cells użytkownicy mogą łączyć komponenty, optymalizować architekturę i geometrie, a także udoskonalać strategie testów kontrolnych. Dodatkowo elektrochemicy mogą wybierać i testować różne mieszaniny gazów z różnymi wariantami materiałowymi i przewidywać parametry takich ogniw w rzeczywistości, jak napięcie i chwilowa temperatura, ciśnienie i prędkość przepływu masowego dla całego układu.

LMS Imagine.Lab Fuel Cells, odkąd używa atestowanego modelowania fizycznego, opartego na prawidłach wymiany energii, gdzie cały układ ogniw można w prosty sposób złożyć z elementów podstawowych, zyskał szczególne zainteresowanie wśród integratorów systemów PEMFC i SOFC. Zespół badawczo-rozwojowy może łatwo „wypróbować” działanie kompletnego systemu, analizując zarówno jego statyczne jak i dynamiczne funkcjonowanie. Kompletne rozwiązanie - LMS Imagine.Lab Fuel Cells, dostępne jest ze wszystkimi narzędziami i z wbudowanymi wielo-dziedzinowymi bibliotekami, analizuje i optymalizuje działanie cyfrowej makiety ogniwa paliwowego.
"The LMS Imagine.Lab Fuel Cells proponuje unikalną platformę do modelowania od stosów (baterii) po kompletne systemy ogniw paliwowych. Możliwe jest nawet przeprowadzanie analiz czułości lub optymalizowanie parametrów, w celu zwiększenia wydajność i skuteczność całego systemu lub po prostu konkretnego elementu.” skomentował Patrice Montaland specjalista ds. ogniw paliwowych w LMS. Przyjęty sposób rozwiązywania zagadnień wymiany energii, pozwala użytkownikom szybko testować i analizować nowe konfiguracje i architekturę pod kątem sprawności i wydajności układu”.
Dodatkowo, obok tego unikalnego programu, LMS zaprezentował najnowszą wersję platformy symulacyjnej LMS Imagine.Lab AMESim. Uczestnicy konferencji mieli niepowtarzalną sposobność wysłuchania odczytu referatu Pt.; „Wielostopniowe modelowanie fizyczne PEMFC i SOFC od podsystemu po baterię”.
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...

LMS Imagine.Lab 15

Seminarium: Wielodziedzinowe oprogramowanie symulacyjne LMS

LMS Samtech Tea Pipe dla NX

Już jest LMS ImagineLab V14

NX 9 – efektywna platforma prac inżynierskich

LMS do badań strukturalnych samolotu Airbus A350 XWB
KOMENTARZE (0)

Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

EZ-CAM – Intuicyjne oprogramowanie CAM

Czym jest PLM?

Wizualizacja danych sił RWIND w programie ParaView

Inżynierowie przyszłości - jak AI zmienia sposób projektowania i tworzenia

Technologie przyszłości i nauka, która wspiera przemysł

BIM to nie przyszłość, to teraźniejszość budownictwa

Integracja UltiMaker Cura z urządzeniami 3Dconnexion

ArCADia BIM 15, nowa przełomowa wersja
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
09.2025
09
DREMA 2025
Lokalizacja: Poznań11.2025
04
Warsaw Industry Week - TARGI PRZEMYSŁOWE
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy01.2026
20
WARSAW METALTECH
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy02.2026
01
3DEXPERIENCE WORLD 2026
Lokalizacja: Houston, TX02.2026
03
BUDMA 2026
Lokalizacja: Poznań05.2026
26
ITM INDUSTRY EUROPE
Lokalizacja: PoznańDODAJ WYDARZENIE