We wrześniu polscy inżynierowie z całego świata zjadą do Warszawy
27.04.2010
Skomentuj pierwszy

Trwają przygotowania do pierwszego Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich, który odbędzie się między 8 a 10 września w Warszawie - poinformowała rzecznik Politechniki Warszawskiej (PW) Ewa chylińska. Do spotkania dojdzie z inicjatywy Politechniki Warszawskiej, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych - NOT oraz Rady Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej.
Jak deklarują organizatorzy, Zjazd będzie okazją do przedstawienia największych osiągnięć inżynierów polskich w kraju i za granicą, mających istotne znaczenie dla rozwoju nauki, techniki, gospodarki lub dla cywilizacyjnego rozwoju Polski, Europy i świata.
Podczas warszawskiego spotkania zostaną zaprezentowane organizacje zrzeszających polskich inżynierów na świecie.Uczestnicy Zjazdu będą też dyskutować o sylwetce nowoczesnego inżyniera, zdolnego do sprostania wyzwaniom współczesnego świata oraz o odpowiednich modelach, programach i metodach kształcenia inżynierów.
Inżynierowie będą też wymieniać doświadczenia dotyczące tworzenia i wdrażania innowacji oraz skutecznego transferu wiedzy i technologii z laboratoriów badawczych do przemysłu. Uczestnicy zaprezentują własne osiągnięcia w formie krótkich wykładów w sesjach tematycznych lub w formie plakatowej.
Według organizatorów, najważniejszym celem zjazdu jest wzajemne poznanie się, nawiązanie kontaktów zawodowych, rozszerzenie wiedzy o możliwościach realizacji wspólnych projektów i innych przedsięwzięć na gruncie współpracy indywidualnej i instytucjonalnej.
Podczas konferencji Rady Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, w kwietniu 2008 roku, w Nowym Jorku zaproponowano zorganizowanie Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich jako zaczątku regularnych spotkań i współpracy tego ogromnego środowiska. Ta propozycja była impulsem do zawarcia porozumienia w sprawie organizacji Zjazdu między Politechniką Warszawską i Radą Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, a następnie między Politechniką Warszawską i Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych - NOT.
Pierwszy Światowy Zjazd Inżynierów Polskich jest kontynuacją inżynierskich sympozjów "Polacy Razem", organizowanych przez NOT od 1996 r. i wielu innych inicjatyw organizacji polonijnych z Europy i Ameryki Północnej oraz Stowarzyszenia Wspólnota Polska.
Więcej informacji na: http://www.szip.org.pl
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...

Polska Pasja do Kosmosu: Silesian Phoenix i Mars Rover na 3DEXPERIENCE World EDU 2025

Manager licencji sieciowej 2019 Autodesk

Najnowsze karty Quadro w stacjach roboczych XNOTE

Uniwersalna łódź z Politechniki Wrocławskiej

XNOTE P75 – piekielnie wydajny 15-calowiec

XNOTE P370 - podobno najmocniejsza moblina stacja robocza
KOMENTARZE (0)

Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Technologie przyszłości i nauka, która wspiera przemysł

BIM to nie przyszłość, to teraźniejszość budownictwa

Integracja UltiMaker Cura z urządzeniami 3Dconnexion

ArCADia BIM 15, nowa przełomowa wersja

BenQ dla grafików i projektantów: 27 cali 5K i 32 cale 4K 144Hz

Dassault Systemes wkracza w kolejną fazę projektu Living Heart

Rusza II edycja ogólnopolskiego badania rynku CAD/CAM

Kobiety Fabryki Przyszłości
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI
07.2025
01
Webinar: Szybkie analizy termiczne przy pomocy Altair SimSolid
Lokalizacja: on-line09.2025
09
DREMA 2025
Lokalizacja: Poznań11.2025
04
Warsaw Industry Week - TARGI PRZEMYSŁOWE
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy01.2026
20
WARSAW METALTECH
Lokalizacja: Nadarzyn k. Warszawy02.2026
01
3DEXPERIENCE WORLD 2026
Lokalizacja: Houston, TX02.2026
03
BUDMA 2026
Lokalizacja: PoznańDODAJ WYDARZENIE