Projektowanie trójnika z blach w systemie SOLID EDGE (prezentacja)
W opracowaniu przedstawiono sposób zamodelowania trójnika rurowego, wykonanego z dwóch zwijanych elementów blaszanych, w nowoczesnym systemie CAD 3D, jakim jest SOLID EDGE.
Poszczególne odnogi trójnika są do siebie nachylone pod określonym kątem, natomiast ich osie są przekoszone (nie przecinają się ze sobą i są przesunięte o zadaną wartość).
Wykorzystano możliwości modelowania parametrycznego w systemie SOLID EDGE, dzięki czemu, po elastycznej zmianie wartości poszczególnych średnic oraz odsunięcia osi trójnika, w projekcie szybko zachodzi niezbędna aktualizacja.
Przedstawiono eksport rozwinięć elementów blaszanych do formatu DXF, z opcjonalnym zachowaniem wcześniejszego wymogu, aby wszystkie krzywoliniowe zarysy zostały zamienione na zbiór stycznych łuków.

ArCADia BIM 15, nowa przełomowa wersja

Rusza II edycja ogólnopolskiego badania rynku CAD/CAM

Podsumowanie sesji generalnej 3. dnia 3DEXPERIENCE World 2025

Podsumowanie 2. dnia sesji generalnej na 3DEXPERIENCE World 2025

3DEXPERIENCE World 2025 Dzień 1 w skrócie

Czy możliwość pracy w chmurze zrewolucjonizuje projektowanie CAD?


Technologie przyszłości i nauka, która wspiera przemysł

BIM to nie przyszłość, to teraźniejszość budownictwa

Integracja UltiMaker Cura z urządzeniami 3Dconnexion

ArCADia BIM 15, nowa przełomowa wersja

BenQ dla grafików i projektantów: 27 cali 5K i 32 cale 4K 144Hz

Dassault Systemes wkracza w kolejną fazę projektu Living Heart

Rusza II edycja ogólnopolskiego badania rynku CAD/CAM
