Nowe moduły Dlubal Software 2016

30.11.2016 Skomentuj pierwszy

Również w tym roku firma Dlubal Software opracowała nowe użyteczne moduły dodatkowe i programy samodzielne do analizy i obliczeń konstrukcji budowlanych.

Poniższa lista przedstawia kilka z nich:

Moduły dla systemów rurociągów

RF-PIPING oraz RF-PIPING Design to moduły odpowiednie do modelowania, obliczeń, analizy i projektowania rurociągów i sieci rurociągów (zgodnie z ASME B31.1 i ASME B31.3; Eurokod jest w przygotowaniu).

Programy/Moduły do konstrukcji stalowych

SHAPE-THIN 8 zawiera nowy graficzny interfejs użytkownika dostosowany do RFEM/RSTAB, funkcje definiowania naprężeń spoin w spoinach pachwinowych, generację i obliczanie kombinacji obciążeń oraz wiele innych funkcji.

RF-/STEEL Warping Torsion (rozszerzenie modułu dodatkowego RF-/STEEL EC3) przeprowadza analizę stateczności zgodnie z teorią analizy II rzędu, z uwzględnieniem 7 stopni swobody (skręcanie).

RF-/STEEL Plasticity (rozszerzenie modułu dodatkowego RF-/STEEL EC3) pozwala na plastyczne projektowanie przekrojów ogólnych zgodnie z metodą Partial Internal Forces Method (PIFM) lub metodą sympleksową (w połączeniu z RF‑/STEEL Warping Torsion, możliwe jest przeprowadzenie analizy stateczności w sposób plastyczny, zgodnie z teorią II rzędu).

Moduł dodatkowy dla konstrukcji membranowych

RF-CUTTING-PATTERN stanowi idealne uzupełnienie modułu RF‑FORM‑FINDING. Moduł umożliwia generowanie i porządkowanie szablonów cięcia dla konstrukcji membranowych.

Moduł dodatkowy dla konstrukcji betonowych

W porównaniu do poprzedniej wersji modułu RF‑PUNCH, nowy moduł dodatkowy RF‑PUNCH Pro przeprowadza obliczenia wytrzymałości na przebicie nie tylko w przypadku powierzchni podpartych punktowo (słupy), ale również dla powierzchni podpartych liniowo (ściany narożnikowe, krawędziowe).

Moduł dodatkowy dla konstrukcji drewnianych

Program samodzielny RX‑TIMBER Roof przeprowadza obliczenia granicznego stanu użytkowalności i nośności i odporności ogniowej dachów jednospadowych i dwuspadowych zgodnie z EN 1995‑1‑1 (EC 5).

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: