Bocad

Typ: CAD
Producent: SCHULLER and Company
Wersja językowa:
Platforma OS: Windows

Oprogramowanie bocad znane jest na rynku od kilkudziesięciu lat. Jest to pakiet programów do przestrzennego projektowania konstrukcji stalowych, aluminiowych i drewnianych. Konstruktor mając do dyspozycji obszerne biblioteki profili, łączników oraz cały szereg makr konstrukcyjnych, tworzy przestrzenny model obiektu wraz ze wszystkimi połączeniami. W efekcie tych działań powstaje wirtualny model 3D tworzonej konstrukcji.

Obiektowe projektowanie pozwala na daleko idącą kontrolę systemu nad poprawnością tworzonego obiektu - od sprawdzenia geometrii po określenie ewentualnych kolizji elementów czy ich połączeń.

Po zakończeniu projektowania konstrukcji system automatycznie generuje kompletną dokumentację w postaci rysunków zestawieniowych pozycji wysyłkowych i detali, dokumentację montażową oraz wszelkiego rodzaju zestawienia materiałowe. System umożliwia również przygotowanie danych do sterowania maszynami NC w oparciu o standard NC-DSTV lub DXF.

Oprogramowanie bocad pozwala na wymianę danych (BIM) z wieloma systemami m.in. z wykorzystaniem interfejsu IFC,STP, SDNF, DXF2D, DXF3D.

Rozwój oparty na aktywnej współpracy z użytkownikami programu, procentuje nowymi, ulepszonymi wersjami systemu , które cyklicznie udostępniamy naszym klientom.

Firma Schuller&Company została założona w 2018 roku i od tego czasu oferuje usługi związane z produktami AVEVA-Plant oraz własnymi aplikacjami. W 2022 roku Schuller&Company GmbH zostaje oficjalnie nowym właścicielem marki bocad.

Więcej informacji: www.schullerandcompany.com/bocad

Tagi:
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl