Szkolenia SOLIDWORKS

AutoCAD Structural Detailing

Typ: CAD Inne
Producent: Autodesk
Wersja językowa: Polski Angielski
Platforma OS: Windows

Program AutoCAD Structural Detailing to wydajne rozwiązanie do szybkiego i automatycznego opisywania oraz tworzenia szczegółowych rysunków warsztatowych konstrukcji ze stali i żelbetu. Wpływa ono na przyspieszenie prac konstrukcyjno-inżynieryjnych od wczesnych etapów projektowania po rysunki warsztatowe, wykorzystując wydajne procesy BIM i łatwe w obsłudze aplikacje w środowisku AutoCAD.

W przypadku modelu konstrukcji stalowej, można wykorzystać modele informacji o budynku pochodzące z oprogramowania Autodesk Revit Structure, zaimportować pliki CIS/2 lub utworzyć własny model. Program wyposażony jest w funkcje, które przyspieszają projektowanie stalowych połączeń konstrukcyjnych i opracowywanie rysunków warsztatowych.

Program oparty jest na platformie AutoCAD i składa się z trzech modułów: Stal, Żelbet i Rysunki Szalunkowe.

Moduł Stal: Projektant może stworzyć w 3D kompletny projekt konstrukcji stalowej od modelu ogólnego, poprzez połączenia spawane lub skręcane, pozycjonowanie i schematy montażowe, po dokumentację warsztatową.

Moduł Żelbet: Narzędzia dostępne w tym module umożliwiają stworzenie rysunków wykonawczych dowolnej konstrukcji żelbetowej.  Projektant, pracując w przestrzeni 2D, definiuje w uprzednio przygotowanym schemacie szalunkowym, parametryczne pręty zbrojeniowe, a następnie na tej podstawie zestawienia stali zbrojeniowej w sposób automatyczny.

Moduł Rysunki Szalunkowe: Służy do przestrzennego modelowania budynku żelbetowego i generowania rysunków szalunkowych. Rysunki szalunkowe mogą obejmować wybrane elementy, ich grupy, rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe budynku. Rysunki wygenerowane przez program, mogą zostać automatycznie wyeksportowane do modułu żelbetowego, stanowiąc podkład do wykonania rysunków zbrojenia konstrukcji.

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl