Poznaj nowości edycji 2019 ITM Polska

04.06.2019 Skomentuj pierwszy

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję ITM Polska będą mogli zapoznać się z 40 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

STIGAL PAWILON 5, STOISKO 42, 56

Suport drukujący INK-100 – Błyskawiczne znakowanie detali metodą atramentową na przecinarce plazmowej.

Suport drukujący pozwalający na szybkie opisywanie detali znakami alfanumerycznymi bez ingerencji w strukturę materiału. Rozwiązuje problem odklejających się naklejek, opisywania detali pisakiem bądź pędzelkiem.

EasyCONTROL – Komfort i bezpieczeństwo przy pracy z maszyną CNC. Obsługa maszyny z dowolnego miejsca

Lekki i poręczny pilot bezprzewodowy, który umożliwia sterowanie przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w strefie pracy maszyny. Znacznie przyśpiesza pracę operatora, zwłaszcza w przypadku maszyn o dużym zakresie roboczym.

SmartCUT Intuicyjny Kreator Cięcia – powtarzalna jakość cięcia plazmowego bez wysiłku Inteligentny asystent cięcia, którego sercem jest panoramiczny panel dotykowy o przekątnej aż 21,5 cala. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakości cięcia w trzech szybkich i łatwych krokach, bez względu na poziom doświadczenia operatora

Easy Robots Sp. z o.o. PAWILON 6, STOISKO 111


Stanowisko zrobotyzowane z magazynem szufladowym model Box CNC

Stanowisko zrobotyzowane z magazynem na detale zostało zaprojektowane z myślą o maszynach CNC. Jest to moduł zamknięty, współpracujący z magazynem szufladowym detali. W skład stanowiska wchodzi:
• przegubowy manipulator 6-osiowy ES5,
• mobilny panel operatorski,
• szafa sterownicza z jednostką sterującą z
oprogramowaniem ESControl,
• chwytak
• wygrodzenia bezpieczeństwa

WEMAX Sp. z o.o. PAWILON 5A, STOISKO 23


Oprawka Drill-n-Tap

Drill-n-Tap daje wyjątkową możliwość nawiercania, wiercenia oraz gwintowania przy użyciu tylko jednej oprawki narzędziowej z szybkowymiennymi adapterami do tulejek ER20, wyposażonej w sprzęgło przeciążeniowe, automatyczny ruch zwrotny i kompensację osiową.

Evatronix SA PAWILON 5, STOISKO 95


eviXmatic – Automatyczny System Skanujący

eviXmatic to czteroosiowy system skanujący zintegrowany ze skanerem eviXscan 3D przeznaczony do wykonywania pełnych, bezdotykowych pomiarów części z dużą dokładnością w całkowicie zautomatyzowanym procesie. System dostarcza raport z kontroli jakości oparty na predefiniowanych scenariuszach skanowania.

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. PAWILON 5A, STOISKO 16


Ręczny skaner 3D HandySCAN BLACK firmy CREAFORM
Podczas Targów ITM firma ITA zaprezentuje nową generację ręcznych skanerów 3D firmy CREAFORM o nazwie HandySCAN BLACK. Nowy skaner 3D posiada aż jedenaście krzyży laserowych w kolorze niebieskim. Dzięki zastosowaniu nowego typu lasera oraz wysokorozdzielczych kamer, rozdzielczość pomiaru zwiększyła się aż czterokrotnie. Zdecydowanie wzrosła również prędkość pomiaru, która w wersji ELITE wynosi aż 1,3 mln punktów na sekundę. Nowe urządzenie pozwala na szybsze, bardziej dokładne oraz bardziej szczegółowe skanowanie obiektów w stosunku do poprzedniej generacji. Skaner został nagrodzony w konkursie Red Dot Design Award 2019. Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzenia.

www.ita-polska.com.pl/skanery-3d

Renishaw Sp. z o.o. PAWILON 3A, STOISKO 30


System laserowy XK10 do pomiaru błędów geometrycznych i obrotowych obrabiarek CNC

XK10 umożliwia pomiar prostoliniowości, prostopadłości, płaskości i równoległości wzajemnie współpracujących zespołów obrabiarki, a także orientację osi wrzeciona i współosiowość zespołów obrotowych maszyny. System charakteryzuje się zakresem pomiarowym do 30 m, zapewniając pomiar osi liniowych i obrotowych w maszynach CNC. Bezpośredni montaż na prowadnicach oraz zamienne moduły, redukują czas montażu obrabiarki.

Renishaw Sp. z o.o. PAWILON 3A, STOISKO 30

CARTO oprogramowanie dla systemów kalibracyjnych

Pakiet umożliwia zbieranie i analizowanie danych z laserowego systemu XL-80. CARTO obsługuje pomiary liniowe, kątowe i prostoliniowości ze zdalnym zewnętrznym wyzwalaniem (TPin). Program oferuje nowy system bazy danych wyników pomiarów, który automatycznie przechowuje i grupuje dane użytkownika, co w konsekwencji upraszcza jego obsługę i pozwala na szybkie i łatwe porównywanie danych z innymi wynikami.

ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. PAWILON 5A, STOISKO 16


Stacjonarny przyrząd do pomiaru chropowatości ikonturu Waveline W800RC firmy Jenoptik

Podczas Targów ITM firma ITA zaprezentuje nowy stacjonarny przyrząd do pomiaru chropowatości i konturu Waveline W800RC firmy Jenoptik. Waveline W800RC firmy Jenoptik (Hommel-Etamic) to uniwersalny system do stykowego pomiaru nierówności powierzchni i konturu. Modułowa konstrukcja urządzenia i wszechstronne oprogramowanie zapewniają elastyczność aplikacyjną i możliwość obliczania wszystkich znormalizowanych parametrów profilu podstawowego, chropowatości i falistości oraz ocenę cech geometrycznych, takich jak: odległości, kąty, promienie, itp. Koncepcja “plug and measure” pozwala na indywidualną konfigurację urządzenia. W najnowszej generacji urządzeń serii Waveline do pomiaru konturu i chropowatości głowice pomiarowe charakteryzują się zwiększoną rozdzielczością, co pozwala przeprowadzać jeszcze dokładniejsze pomiary. Kilkukrotnie wyższe prędkości pozycjonowania powalają skrócić czas trwania programu pomiarowego do minimum. Serdecznie zapraszamy na prezentację urządzenia.

www.ita-polska.com.pl/profilometry-i-konturografy

KF-Domena Sp. z o.o. PAWILON 3A, STOISKO 6

BAUDIS IoT – System gromadzenia i analizy danych przemysłowych firmy Baumueller

System BAUDIS IoT jest rozwiązaniem elektronicznym a do wyświetlania danych zostało napisane specjalne oprogramowanie wyświetlane na monitorze biurowym lub przemysłowym. Informacje są zbierane z różnych źródeł takich jak czujniki, silniki, przekładnie oraz wiele innych, na których można zmierzyć występowanie określonych wartości. Za komunikację odpowiada system elektronicznych skrzynek (Black Box), do których docierają sygnały. Za pomocą dedykowanego oprogramowania firmy Baumueller informacje są przetwarzane, zapisywane i wyświetlane na monitorze. System BAUDIS IoT jest odpowiedzią firmy Baumueller na wyzwania stawiane przez Przemysł 4.0.

Eckert AS Sp. z o. o. PAWILON 5, STOISKO 44


ConnECKt 4.0

ConnECKt 4.0 to inteligentny system, którego zadaniem jest wprowadzenie właścicieli maszyn Eckert do Przemysłu 4.0. Polega on na przyjaznej aplikacji panelu sterującego, która przedstawia osobie zarządzającej, znajdującej się w dowolnym miejscu na świecie“cyfrowego bliźniaka” wszystkich żądanych informacji z maszyny do cięcia Eckert. Dotyczą one między innymi: sprawności maszyny, wydajności, czasu pracy i przestojów, zużycia części eksploatacyjnych i gazów, zbliżających się terminów konserwacji, temperatury otoczenia i innych*. Pobierane dane zostają zapamiętywane i na ich podstawie tworzone są analizy i statystyki stanowiące pomoc w zarządzaniu produkcją w celu zwiększenia jej efektywności. System ConnECKt 4.0 jest przeznaczony dla większości modeli przecinarek firmy Eckert. Możliwa jest jego implementacja w starszych modelach, dzięki specjalnemu pakietowi Retrofit 4.0. *zależnie od wyposażenia maszyny

GF Machining Solutions PAWILON 3, STOISKO 9


Zautomatyzowane gniazdo produkcyjne, płynnie integrujące ze sobą drążarkę wgłębną AgieCharmilles FORM X 400, frezarkę Mikron MILL S 500, zmieniacz palet System 3R WorkPartner 1+ oraz oprogramowanie zarządzające Cell Manager.

Zautomatyzowane gniazdo produkcyjne łączy, poprzez robota WPT 1+ wyposażonego w stację załadowczą i osuszającą, dwie obrabiarki, tj. Mikron MILL S 500 oraz AgieCharmilles FORM X 400. Ta komórka automatyzacji jest rozwiązaniem polecanym dla narzędziowni oraz producentów form do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Zapewnia bezobsługową produkcję wkładek formujących – frezarka MILL S 500 wykonuje elektrody, używane następnie w drążarce FORM X 400, gdzie odbywa się obróbka elektroerozyjna wkładek formujących. Całością zarządza oprogramowanie Cell Manager. Możliwa jest zdalna kontrola procesu obróbki poprzez sieć LAN. Taka konfiguracja umożliwia pracę ciągłą na trzy zmiany i wzrost produktywności nawet o 60%. WPT 1+ wyposażony jest w 80 pozycji palet 3R Macro oraz w 9 pozycji palet 3R Dynafix.

Centrum do produkcji addytywnej z metalu DMP Flex 350.

GF Machining Solutions połączyło siły z 3D Systems w celu opracowania zintegrowanych rozwiązań produkcyjnych opartych na drukowaniu 3D. Celem tego partnerstwa jest stworzenie nowej generacji rozwiązań do wytwarzania addytywnego. Łączy ono doświadczenie firmy 3D Systems w zakresie wytwarzania przyrostowego z ekspertyzą GF Machining Solutions w obróbce ubytkowej metali, co umożliwia opracowanie bardziej płynnych i zoptymalizowanych pod kątem pracy rozwiązań poprzez integrację drukarek 3D, materiałów, oprogramowania z obróbką elektroerozyjną (EDM), jak również frezarkami i obrabiarkami laserowymi. Na naszym stoisku przedstawimy nie tylko nowy, innowacyjny system druku 3D opracowany wspólnie z 3D Systems, ale również zaprezentujemy rozwiązania płynnie integrujące w procesie produkcyjnym drukarki 3D metalu z obrabiarkami GF Machining Solutions i naszymi rozwiązaniami przetwarzania końcowego.

www.gfms.com/country_PL/pl/Products/advanced-manufacturing/additive-manufacturing-family.html

Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o., Oddział w Polsce PAWILON 3A, STOISKO 14

SMOOTH Monitor AX – oprogramowanie służące monitorowaniu i analizie danych z obrabiarek w czasie rzeczywistym Bariery w przepływie informacji są jednym z najważniejszych czynników wpływających niekorzystnie na efektywność produkcji. Osoby kierujące produkcją będą podejmowały trafniejsze decyzje, mając dostęp do aktualizowanych na bieżąco, rzetelnych danych dotyczących maszyn i produkcji. W Przemyśle 4.0 bariery informacyjne znikają, a dane mogą być szybko analizowane i udostępniane na wszystkich poziomach organizacji — od hali produkcyjnej po biuro zarządu oraz działy zakupów, finansów i logistyki. SMOOTH Monitor otwiera kanały wymiany informacji, zapewniając dostęp — za pośrednictwem sieci LAN — do wyników operacyjnych każdej maszyny wszystkim osobom, które tych danych potrzebują. SMOOTH Monitor graficznie prezentuje stan każdej maszyny i oferuje przeglądową wizualizację stanu całego zakładu. Panele kontrolne mogą być wyświetlane na hali lub monitorowane za pośrednictwem smartfonów lub innych urządzeń mobilnych, a kluczowe informacje, takie jak obciążenie wrzeciona, są zawsze dostępne do analizy. Co szczególnie istotne, SMOOTH Monitor umożliwia zarządzanie z poziomu tabletu także maszynami innych producentów. SMOOTH Monitor korzysta z MTConnect, otwartego, wolnego od tantiem protokołu komunikacji w przemyśle produkcyjnym, który pozwala łączyć różne maszyny i systemy automatyki w zakładzie, a tym samym integrować sprzęt różnych producentów z systemami CNC, takimi jak SMOOTH Technology. Usprawnia komunikację między różnymi urządzeniami produkcyjnymi i komponentami oprogramowania pochodzącymi od różnych dostawców. Umożliwia zatem wdrożenie zasad Przemysłu 4.0 z korzyścią dla wydajności.

SMARTTECH Sp. z o.o. PAWILON 6, STOISKO 17

MICRON3D color 10MPix – skaner 3D
MICRON3D COLOR 10MPix to ultra-precyzyjny skaner 3D o wysokiej rozdzielczości i czułości, certyfikowany zgodnie z zaleceniami niemieckich norm VDI / VDE. Umożliwia on pozyskanie precyzyjnych informacji o geometrii i kolorze dowolnego obiektu z dokładnością geometryczną 0.015mm. W wyniku pomiaru skanerem MICRON3D COLOR 10MPix otrzymujemy kolorową chmurę o rozdzielczości nawet 400 punktów/mm2 reprezentującą informacje o współrzędnych X,Y,Z oraz kolor RGB w każdym punkcie. Pozwala to na pomiary 3D obiektów ciemnych i błyszczących z meteorologiczną dokładnością.

SMARTTECH Sp. z o.o. PAWILON 6, STOISKO 17

SMARTTECH3D Position Control System

SMARTTECH3D Position Control System to unikalne i elastyczne rozwiązane każdorazowo dostosowywane do określonych potrzeb użytkownika. Specjaliści z firmy SMARTTECH odpowiednio dobierają skanery 3D i rozbudowują oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure co następnie integrowane jest w jeden sprawnie działający SMARTTECH3D Position Control System. Rozwiązanie posiada dodatkowo inteligentny moduł komunikacyjny zdolny do porozumiewania się z pozostałymi urządzeniami przemysłowymi oraz wewnętrznymi systemami co daje możliwość integracji z istniejącymi w nowoczesnych fabrykach w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi. SMARTTECH3D Position Control System sprawdzi się przede wszystkim jako niezawodne narzędzie do kontroli jakości w każdej nowoczesnej fabryce podążającej za trendem Industry 4.0.

POWER-TECH PAWILON 5, STOISKO 59

eRs Cloud

eRS Cloud – to nowoczesny system raportowy dający nieograniczone możliwości tworzenia dynamicznych raportów. System bazujący na najnowszych rozwiązaniach programistycznych pozwala na dowolne kreowanie raportów graficznych, dynamiczną i statyczną prezentację danych. Export formularzy do popularnych formatów (PDF, JPG, Excel) i dalszą analizę na przykład w programie Excel . Umożliwia integrację z CAD/CAM i dowolnym systemem ERP, co pozwala na jednolite nazewnictwo materiałów, kontrolę kosztów, jakości, uszkodzeń. System raportowy jest przygotowany do pracy w trybie Industry 4.0 oraz Smart Factory.

POWER-TECH PAWILON 5, STOISKO 59

eRis – graficzny interfejs użytkownika

Eagle eSoft eRis jest nowym produktem z rodziny oprogramowania eSoft. To zupełnie nowa jakość interakcji człowieka oraz zewnętrznych systemów z wycinarką laserową Eagle. Podczas tworzenia tego rozwiązania położono nacisk na intuicyjność oraz ergonomię pracy. Zastosowanie wiodących technologii z zakresu wytwarzania oprogramowania umożliwiło implementację nowatorskich rozwiązań w pełni wykorzystujących potencjał jednostek obliczeniowych maszyny. Interfejs użytkownika został zaprojektowany zgodnie z obecnymi trendami UI oraz UX, co czyni obsługę maszyny łatwą jak nigdy dotąd. Integracja z nowym systemem raportowania eRS Cloud umożliwia pozyskiwanie większej ilości precyzyjnych danych wnosząc raporty eRS na wyższy poziom. Nowe algorytmy sterowania współpracujące z eRis pozwalają na jeszcze bardziej wydajną pracę maszyny. Ergonomia pracy, intuicyjność obsługi, rewolucyjny design. Tak można krótko scharakteryzować projekt eRis. To zupełnie nowa jakość interakcji człowieka oraz zewnętrznych systemów z wycinarką laserową Eagle.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: