Szkolenia SOLIDWORKS

Znamy już program IV Konferencji Forum Druku 3D. Co nas czeka w tym roku?

27.09.2019 Skomentuj pierwszy

8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie to jedyna taka impreza w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Co w tym roku znalazło się w programie konferencji?

Wykłady i 3 strefy tematyczne

Przed nami ponad 12 wykładów, prezentacji i dyskusji poświęconych technologiom addytywnym i pomiarowym oraz modelowaniu CAD. Wśród zaproszonych gości, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami będą naukowcy i praktycy, którzy są związani z branżą technologii cyfrowych lub używają ich na co dzień. Forum Druku 3D to nie tylko konferencja, ale także strefa wystawiennicza, na której będą prezentowane przemysłowe drukarki 3D, skanery 3D, tablety graficzne oraz specjalistyczne oprogramowania CAD.

Weź udział >>>

Podczas Forum Druku 3D odbędą się również premierowe pokazy drukarek 3D takich jak: Stratasys F120, MakerBot Method oraz Formlabs Form 3. Podczas wystawy urządzeń będzie można zobaczyć na żywo najbardziej zaawansowaną, przemysłowa drukarkę 3D Stratasys Fortus 450mc.

W strefie „Postprocessing” będzie można dowiedzieć się więcej na temat obróbki końcowej wydruków 3D (np. polerowanie, lakierowanie). W strefie poświęconej materiałom do druku zostaną zaprezentowane testy udarności, wytrzymałości na zginanie i rozciąganie wybranych filamentów i żywic. Na uczestników jak zawsze w czasie przerw czeka smaczny poczęstunek oraz kawa, a także lunch w porze obiadowej.

W teorii i w praktyce

Konferencję zainauguruje wykład profesor Heleny Dodziuk, Profesor Senior w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, autorki jedynej w Polsce podręcznikowej publikacji na temat technologii przyrostowych. W programie skupiono się głównie na zagadnieniach dotyczących wykorzystania druku 3D w przemyśle. Tomasz Wykowski, MakerBot EMEA Territory Manager, opowie, jak druk 3D wprowadza przemysł w erę Industry 4.0. Natomiast Krzysztof Duchnowski przedstawi korzyści technologii addytywnych na tle tradycyjnych metod wytwórczych, takich jak obróbka skrawaniem. Z kolei o wykorzystaniu skanerów 3D w procesie wytwarzania z włókna węglowego na przykładzie branży automotive opowie Mateusz Gacek z firmy VPI Polska.

Na uwagę zasługuje także prezentacja poświęcona medycznym aplikacjom technologii cyfrowych. Maciej Lis, członek zespołu badawczego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team, Katedra Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) przedstawi dokonania zespołu prowadzonego pod wodzą doktora Mateusza Hołdy. Zespół HEART zajmuje się innowacyjną na skalę światową metodą obrazowania ludzkiego serca za pomocą tomografii komputerowej i wydruków 3D.

W ostatniej części konferencji będzie można usłyszeć porady dotyczące modelowania 3D i optymalizacji do druku w oprogramowaniu ZBrush. Będzie można usłyszeć doświadczenia firm, które wdrożyły oprogramowanie IRONCAD do swoich procesów projektowania i udoskonalania produktów.

Przemysłowa jesień w Krakowie

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się w hali EXPO Kraków podczas pierwszego dnia 3 Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® oraz jubileuszowych, 10 Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®. Targi potrwają do 9 października, w związku z tym można w ciągu tych dwóch dni odwiedzić trzy branżowe imprezy w jednym miejscu.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS