Symulacja robotów przemysłowych

14.11.2013 Skomentuj pierwszy

Symulator robota przemysłowego wiąże się bezpośrednio z pojęciem "symulacja komputerowa robota przemysłowego". Symulatory robotów budowane są w celu programowania offline robotów i sprawdzania poprawności programów generowanych do robota w systemie CAM.

Programowanie offline robotów przemysłowych jest szybszą alternatywą programowania w porównaniu z ręcznym programowaniem na stanowisku. Polega na wczytaniu ścieżki narzędzia (freza, palnika itp.) z uniwersalnego systemu CAM (maksymalnie 5-osiowej ścieżki narzędzia) i dopasowaniu jej do struktury kinematycznej robota, który może mieć 6 i więcej osi sterowanych numerycznie oraz osie zewnętrzne.

Na takie programowanie offline pozwala program Eureka. Eureka pozwala na efektywne wykorzystanie stanowiska zrobotyzowanego oraz sprawdzenie krok po kroku zachowania robota oraz efektów jego pracy.

Firma 3D MASTER zaprasza do wzięcia udziału w Webinarium na temat: "Połączenie programu ZW3D i Eureka cz. II - Symulacja robotów przemysłowych" (cześć I dotyczyła symulatora maszyn CNC).

Webinarium odbędzie się w najbliżej piątek 15 listopada 2013 - Godzina 12.00. Webinarium jest bezpłatne - Wymagana jedynie rejestracja. ZAREJESTRUJ SIĘ >>>

W trakcie seminarium zostanie omówione zagadnienie wykorzystania robotów przemysłowych do różnych zadań, w tym;

  • frezowanie robotami
  • malowanie
  • spawanie
  • szlifowanie
  • wycinanie robotem
  • manipulacja przedmiotami

Zostaną przedstawione sposoby programowania off-line robotów przemysłowych oraz związane z nimi zagadnienia:

  • programowanie CAM poza środowiskiem symulatora oraz z wykorzystaniem symulatora
  • wykrywanie kolizji
  • edycja ścieżki ruchu
  • wykrywanie osobliwości
  • rozwiązanie problemu odwrotnego zadania kinematyki robotów
  • obsługa zewnętrznych osi w systemach zrobotyzowanych

Schemat programowania offline robotów przedstawiono na przykładach poniżej.

KROK 1. Przygotowanie części i złożenia w środowisku CAD

KROK 2. Generowanie kodu CNC w środowisku CAM

Generowanie ścieżki narzędzia w systemie CAM może się odbywać w dowolnym systemie CAM (zalecany: ZW3D CAD/CAM)

KROK 3. Wygenerowanie współrzędnych sterujących w formacie neutralnym

KROK 4. Wczytanie programu (pliku pośredniego) do symulatora robotów, analiza zachowania robota i optymalizacja programu pod kątem wykorzystania na robocie. Analiza kolizji.

KROK 5. Jesli program nie zawiera błedów, system Eureka pozwoli na wygenerowanie programu sterującego robotem, którego struktura będzie zgodna z wymaganiami producenta układu sterowania (typ i wersja układu sterowania robota).

Firma 3D MASTER przypomina również o urodzinach producenta ZW3D CAD/CAM. W związku z tym że, firma ZWSOFT obchodzi swoje 15 urodziny wspólnie z firmą 3D MASTER – jedynym autoryzowanym Gold Resellerem w Polsce na 15 urodziny przygotował promocję – do 50% rabatu na zakup oprogramowania. 50 % rabat otrzyma każdy kto zakupi 2 lub więcej licencji ZW3D CAD/CAM, a 30 % rabatu przy zakupie jednej licencji.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: