Rozwiązania SMART przyszłością przemysłu

07.05.2019 Skomentuj pierwszy

„Na drodze do Przemysłu 4.0” – to hasło przewodnie nadchodzącej edycji targów Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca 2019 r. ITM Polska to wiodące targi w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Smart Industry. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Blisko 1000 wystawców, 25 tysięcy m2 powierzchni ekspozycyjnej, 10 pawilonów prezentujących nowości i szerokie spektrum rozwiązań z wszystkich kluczowych gałęzi przemysłu rozwijających się w Polsce – to wszystko czeka na profesjonalistów, którzy w dniach 4-7 czerwca 2019 pojawią się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pomysły i rozwiązania wypracowane przez wystawców i partnerów sprawią, że targi ITM Polska będą jeszcze efektywniej wpływały na promocję innowacji w branży przemysłowej, dając wymierne korzyści zarówno firmom, jak i instytucjom naukowym i badawczym.

Smart trendy

- Jesteśmy obecnie świadkami rewolucji, która ma szansę wprowadzić do przedsiębiorstw nowe, inteligentne rozwiązania. Dlatego w dniach 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu na targach ITM Polska skupimy się na upowszechnianiu koncepcji SMART Industry – w centrum uwagi znajdą się digitalizacja, integracja i automatyzacja procesów technologicznych, a wystawcy zaprezentują maszyny, urządzenia, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z tematyką Przemysłu 4.0 i Smart Factory – podkreśla Joanna Kucharska, dyrektor targów ITM Polska. - A dobre praktyki, najnowsze trendy i kierunki rozwoju branży przemysłowej najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie na targach INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY ITM Polska 2019 – dodaje.

Wiele wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję targów ITM polska 2019 odbywać się będzie właśnie pod hasłem „SMART”. Przygotowywana jest strefa Smart Factory, której celem jest omówienie i pokazanie procesu produkcji w inteligentnych fabrykach (IoT, digitalizacja, robotyzacja). Głównym punktem programu będzie szereg prelekcji i wykładów poświęconych idei Smart Factory i jej implementacji na polskim rynku, jak również tematom okołoprzemysłowym (zarządzanie produkcją, wyzwania przy wdrażaniu innowacji oraz prezentacje praktycznych rozwiązań w dużych firmach, trendy w sektorze przemysłowym, komunikacja w biznesie, potencjał kobiet w branży przemysłowej, itp.). Patronat Medialny nad strefą objęły portale: Staleo.pl oraz  Zrobotyzowany.pl. Kolejną nowością w ramach targów ITM Polska będzie Smart Poznań Manufactury Meeting, czyli wydarzenie dedykowane dla przedstawicieli branży utrzymania ruchu, dające możliwość pozyskania wiedzy, inspiracji, dobrych praktyk z zakresu zarządzania obszarem maintenance.

Dyskusje o przemyśle

Targi ITM Polska to ogromna szansa na znalezienie się w nurcie liderów innowacyjności, którzy będą wyznaczali trendy na lokalnych rynkach, proponując swoim partnerom światowe rozwiązania. Wśród profesjonalistów panuje przekonanie, że niemieckie rozwiązania są wiodącymi w Przemyśle 4.0. Dlatego też Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wspólnie z Grupą MTP postanowiła zaprosić firmy zorganizowane wokół niemieckiego kapitału do udziału w targach ITM Polska, wskazując na wiodąca rolę innowacji w budowie przemysłu za naszą zachodnią granicą.

Wydarzenie to, prezentujące Niemieckie Know-How na czerwcowym bloku targów przemysłowych, będzie doskonałą szansą do tego, aby wspólnie móc kontynuować rozwój własnego przedsiębiorstwa w obszarze Przemysłu 4.0. Wśród wielu skutecznych narzędzi gospodarek opartych na czwartej rewolucji przemysłowej znajduje się Smart Factory. Organizatorom zależy, aby ich partnerzy zwrócili uwagę na "Inteligentne fabryki". Wysoki poziom personalizacji produktów, jakimi się charakteryzują oraz uskutecznienie procesów wytwarzania przy zbalansowaniu udziału pracowników, ze skutecznym wyeliminowaniu błędów podczas wdrażania nowych rozwiązań, to jedna z gwarancji sukcesu także dla polskich "Inteligentnych fabryk".

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, wśród wydarzeń towarzyszących targom ITM Polska znajdzie się organizowany przez „MM Magazyn Przemysłowy” Speakers Corner, w ramach którego zaproszeni prelegenci rozmawiać będą o sprawach kluczowych dla polskiego przemysłu. Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca 2019. W bieżącej edycji MM Speakers Corner został podzielony na trzy części tematyczne. Jedna z nich będzie dotyczyć polskiego przemysłu w kontekście sytuacji międzynarodowej, a dwie kolejne będą poświęcone roli i znaczeniu Fundacji Polski Przemysł Przyszłości oraz sztucznej inteligencji w przemyśle. Debatę poprowadzi dziennikarz telewizyjny Radek Brzózka.

Z dbałości o powłoki

Laboratorium spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej jest organizatorem II edycji Akademii Natryskiwania Cieplnego, która odbędzie się 6 czerwca 2019 r. ANC to prezentacja możliwości, osiągnięć i profilu działalności firm i instytucji w aspekcie natryskiwania cieplnego powłok. Celem ANC jest wykazanie efektów współpracy powstałej w wyniku transferu wiedzy nauka-przemysł oraz nowości i osiągnięć w zakresie tematyki dotyczącej natryskiwania cieplnego. Tegorocznej edycji patronuje czasopismo Przegląd Spawalnictwa Welding Technology Review.

Ciekawym wydarzeniem będzie również specjalna przestrzeń demonstracyjna Poligon Umiejętności. - Tylko tutaj zwiedzający targi będą mieli możliwość sprawdzenia w praktyce urządzeń różnych producentów podczas codziennych pokazów na żywo na różnych systemach lakierniczych – mówi Julian Ciesielski, organizator Poligonu. To strefa, gdzie można przeprowadzać rozmowy z różnymi specjalistami, m.in. od: urządzeń do malowania farbami proszkowymi, aplikacji lakierniczych do malowania na mokro, urządzeń do badania powłok, myjek, pomp, urządzeń do śrutowania, pieców do polimeryzacji, ścian lakierniczych, kabin, systemów transportu, czy systemów szlifowania. Dzięki temu można znaleźć rozwiązania na problemy, które pojawiają się w lakierni, czy innym zakładzie obróbki powierzchni. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będą wykłady tematyczne z mechanicznej obróbki powierzchni, malowania na mokro oraz proszkowego, które odbywać się będą przy powierzchni prezentacyjnej w drugi dzień targowy od godziny 11.00.

INNOWACJE-TECHNOLOGIE-MASZYNY ITM Polska, 4-7.06.2019, Międzynarodowe Targi Poznańskie

www.itm-polska.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: