ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

Alibre Design v21 już dostępne - przegląd nowości

22.04.2020 Skomentuj pierwszy

Alibre Design v21 jest już dostępne. 15 kwietnia 2020 r. odbyła się premiera bardzo oczekiwanej nowej wersji Alibre. Po zmianie silnika renderującego, działającego teraz w technologii HOOPs, usprawnieniach w wyglądzie i w działaniu oraz wzroście stabilności programu w wersji 2019, nadszedł czas na spore usprawnienia możliwości funkcjonalnych Alibre.

Odkąd na oficjalnym forum Alibre, producent postanowił konsultować wszystkie większe usprawnienia ze społecznością użytkowników, proces wydawania nowych wersji Alibre Design przebiega teraz znaczenie sprawniej i częściej niż raz w roku.

Jakie zmiany przygotowało dla nas Alibre Design v21?

W nowej wersji Alibre Design zmiany zobaczymy głównie w mechanicznych relacjach w złożeniach. Całkowicie przebudowano system relacji pomiędzy częściami:

- Dodano nowe rodzaje relacji oraz ikonografię w celu łatwiejszej pracy

- Ujednolicono okno relacji, które wygląda nowocześnie i jest bardziej użyteczne

- Dodano limity wiązań, które pozwalają ograniczyć możliwości ruchu obiektów nie tylko w określonych przedziałach wartości, ale także w interakcji z innymi obiektami

- Dodano całkiem nowe relacje mechaniczne: Relacje kół zębatych/pasowych, Relacje przekładni liniowych i Relacje mechanizmów śrubowych.

Dodatkowe usprawnienia wprowadzono także w aspekcie wizualnym modeli. Od teraz można nadawać różne kolory na każdą powierzchnię/lico z osobna.

Usprawniono także interfejs. Dodano opcje, które pozwolą dostosować Drzewo projektu do własnych potrzeb, pamiętając także o użytkownikach monitorów 4K.

W dokumentacji wykonawczej wprowadzono przyciąganie tabel, szablonów i BOM.

Aby dać użytkownikom większą swobodę działania, Alibre Design v21 pozwala użytkownikom definiować niestandardowe właściwości części i wykorzystać je w automatycznych szablonach w dokumentacji płaskiej.

Więcej nowości znajdziesz tutaj>>

To jeszcze nie wszystko. Producent nie zapomniał o rozwoju tak lubianego dodatku jak Alibre Script. Jak zwykle nowa wersja Alibre Design przynosi ze sobą także sporo usprawnień i nowości w tym module.

Na pewno użytkownicy docenią fakt, że Alibre Design v21 jest jeszcze bardziej stabilny. W nowej wersji naprawiono błędy i ulepszono działanie niektórych narzędzi.

Chcesz przetestować Alibre Design v21? Wersja Trial>>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D Lite - Ekonomiczny program 3D CAD